Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

TERRACOM Audio Over IP (IP Üzerinden Ses İletimi) Çözümleri

Anasayfa TERRACOM Audio Over IP (IP Üzerinden Ses İletimi) Çözümleri
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Profesyone Seslendirme Sistemleri için özel MESSENGER PRO ve ORBIT Aktif DSP Line Array Hoparlörleri​

TERRACOM, bu mevcut ağı kullanabilen ve yönlendiricileri iletim, interkom ve izleme için standart ağ veya internet olarak kolayca geçebilen IP üzerinden ses terminal çözümüdür. Standart ağı ve POE teknolojisini kullanarak, birçok uygulamayı yanıtlamak için kurulum, izleme, bakım ve çözümü basitleştireceksiniz.

Dikkat çekici özellikler arasında öncelik yönetimi, yedekleme yönetimi, olay yönetimi, yerleşik zamanlayıcı, ses kontrolü, akustik eko iptali, gürültü azaltma, çağrı, interkom, müzik akışı, yönlendirme, mantık kontrolü, izleme vb.

Neden IP: Günümüzde, hemen hemen tüm binalar bir ağ altyapısı ile donatılmıştır, bu nedenle IP üzerinden ses teknolojisi, entegrasyon kolaylığı için mevcut ağları ve geçiş yönlendiricilerini kullanmanın büyük avantajına sahiptir.

Nerede Kullanılır: Alışveriş merkezleri, oteller, müzeler, tema parkları, hastaneler ve okullar gibi standart uygulamalardan daha ısmarlama ve özel projelere kadar, IP ağları neredeyse her yerde mevcuttur ve böylece IP bu tür bir entegrasyon esnekliği sunar.

Yararları: TERRACOM, uygulama ihtiyaçlarınız için rekabetçi bir fiyatlandırma çözümüdür. Standart ağ ve PoE teknolojisini kullanarak kurulum ve bakım basitleştirilir.

Güçlü Platform: TERRACOM cihazları, öncelik yönetimi, olay yönetimi, zil planlaması, yerel kanal ve ses kontrolü, sayfalama, Akustik Yankı Giderme ve Gürültü Azaltma gibi dikkat çekici özelliklerin bir listesini sağlayan güçlü bir işlemciye sahiptir.

Profesyonel Ses: Profesyonel olmayan konektörler yerine TERRACOM, Pro Audio pazarı için terminal bloğu konektörlerinde dengeli bir sese sahiptir.

Ses Akışı: TERRACOM, tek noktaya yayın, çok noktaya yayın veya yayında standart RTP protokolünü kullanarak ses akışı olanağı sunar. Mağaza içi uygulamalar için TERRACOM, shoutcast / icecast protokollerini kullanarak yayın yapar.

SIP Avantajları: Tüm TERRACOM cihazları, size basit bir standart oturum protokolüne sahip olmanın avantajını sunan SIP teknolojisini kullanır. Bu nedenle, IP adresi dünyasının karmaşık yönetimine yardımcı olan IP PBX ve yazılım telefonu ile uyumludur.

PoE Avantajları: TERRACOM cihazlarının çoğu PoE’yi (Ethernet Üzerinden Güç) destekler, bu nedenle AC güç çıkışlarına sahip olmanın getirdiği kısıtlama ortadan kaldırılır. Bu, TERRACOM cihazlarının çeşitli konumlara yerleştirilmesinde esneklik sağlar. En uygun yerleşim, daha verimli ağ tasarımlarına ve üstün uygulama performansına yol açar. Ağ kurulumu daha kolay, daha hızlı ve daha az maliyetle gerçekleştirilebilir

Maliyet. Ayrıca daha güvenlidir çünkü güç yönetimini merkezileştirebilir ve bir UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) ile koruyabilirsiniz. Son olarak, web tarayıcısı veya SNMP üzerinden yönetilebilir bir PoE ağ anahtarı kullanarak ağ cihazlarının uzaktan sıfırlanmasına veya kapatılmasına izin verir, bu da yerinde bir teknisyenin zaman ve masrafından tasarruf sağlar.

Yönetim: Tüm TERRACOM cihazları, TERRACOM’u favori internet tarayıcınız üzerinden kontrol etmenizi sağlayan bir web tarayıcı arayüzü içerir. Daha büyük sistemler için SNMP protokolünü kullanabilirsiniz. Daha karmaşık sistemler için, TerraServer kurulumunuzun süpervizörü ve yönetim çözümünüz olacaktır (Firefox web tarayıcısı önerilir).

TERRA-EX IP Audio Decoder - Uygun Maliyetli IP Ses Kod Çözücü

TERRA-EX bir IP ses kod çözücüsüdür ve çalma listesi yedekleme veya önceden kaydedilmiş duyurular için isteğe bağlı bir USB flaş arabirimi ile donatılmıştır. TERRA-EX cihazı, 2 bağımsız dengeli hat çıkışı, 1 kontak çıkışı, 3 kontak girişi ile birlikte en uygun maliyetli çıkış cihazı olarak önerilmektedir.

TERRA-EX, I / O kontakları ve tekrarları ile basit bir dengeli ses çıkışına ihtiyacınız olan herhangi bir uygulama için ideal IP çözümünüz olacaktır. Zamanlayıcı ve isteğe bağlı USB arabirimi üzerinden müzik / mesaj yönetimi sayesinde TERRA-EX mağaza içi uygulamalar için de mükemmel bir çözümdür. Ses seviyesi ve kanal, RAC uzak kaynak seçicisine bağlanarak değiştirilebilir.

TERRA-EX IP Audio Decoder - Uygun Maliyetli IP Ses Kod Çözücü

TERRA-EX bir IP ses kod çözücüsüdür ve çalma listesi yedekleme veya önceden kaydedilmiş duyurular için isteğe bağlı bir USB flaş arabirimi ile donatılmıştır. TERRA-EX cihazı, 2 bağımsız dengeli hat çıkışı, 1 kontak çıkışı, 3 kontak girişi ile birlikte en uygun maliyetli çıkış cihazı olarak önerilmektedir.

TERRA-EX, I / O kontakları ve tekrarları ile basit bir dengeli ses çıkışına ihtiyacınız olan herhangi bir uygulama için ideal IP çözümünüz olacaktır. Zamanlayıcı ve isteğe bağlı USB arabirimi üzerinden müzik / mesaj yönetimi sayesinde TERRA-EX mağaza içi uygulamalar için de mükemmel bir çözümdür. Ses seviyesi ve kanal, RAC uzak kaynak seçicisine bağlanarak değiştirilebilir.

TERRA-EX Stereo hat ÇIKIŞ x 1 veya mono x 2, giriş kontağı x 3, röle çıkış kontağı (NO / NC) her biri x 1

TERRA-EX2 TERRA-EX üzerindeki tüm arabirimler, artı RS232 x 1 dahil

TERRA-EX4 TERRA-EX üzerindeki tüm arabirimler ve artı RS485 x1 dahil

TERRA-EXU TERRA-EX üzerindeki tüm arabirimler ve USB2.0 x 1 dahil

TERRA-EXU2 TERRA-EX üzerindeki tüm arabirimler, artı RS232 x 1, USB2.0 x 1 dahil

TERRA-EXU4 TERRA-EX üzerindeki tüm arabirimler, artı RS485 x 1, USB2.0 x 1 dahil

TERRA-EXA Dahili Amplifikatörlü IP Audio Decoder - Dahili Amplifikatörlü IP Ses Kod Çözücü

TERRA-EXA, IP terminali için 20W x 2 amplifikatör çıkışı, 8 ohm hoparlör, 3 kontak çıkışı ve 1 kontak girişi ile birlikte gelir.

TERRA-EXA Stereo OUT x 1 veya mono x 2, giriş kontağı x 3, röle çıkış kontağı (NO / NC) x 1

TERRA-IEX IP Audio Encoder/Decoder - IP Ses Kodlayıcı / Kod Çözücü

TERRA-IEX, bir IP ağı için ses kaynağı olarak çalışan 2 kanallı bir IP kodlayıcı / kod çözücüdür. Çağrı ve yayın için tam çift yönlü iletişim için 2 bağımsız dengeli hat çıkışı ile birlikte gelir. İsteğe bağlı USB arabirimini kullanarak çalma listeleri, kodu çözülen akışın yedeği olarak veya IP akışı için bir kaynak olarak kullanılmalıdır.

TERRA-IEX Mikrofon / hat girişi x 2, stereo hat çıkışı x 1 veya mono x 2, giriş kontağı x3, röle çıkış kontağı (NO / NC) her biri x1, RS232 x1

TERRA-IEXU, TERRA-IEX üzerindeki tüm arabirimler ve USB2.0 x 1 dahil

TERRA-IEXU4, TERRA-IEX üzerindeki RS232 x 1’i RS485 x 1’e ve USB2.0 x 1’e değiştirmek hariç tüm arabirimleri içerir

TERRA-AMP IP Amplified Terminal - Dahili Amplifikatörlü IP Terminali (15W x 2)

TERRA-AMP, 8 ohm’a 15 watt / kanal sağlayan bir IP ses terminalidir. Her cihaz 2 kanal ve harici güç ile 15W bağımsız çıkış ile gelir.

TERRA-AMP modeli, ağ akışı için yerel olarak oynatılabilen mikrofon / hat girişlerine sahiptir. Çalma listesi yedeklemeleri veya önceden kaydedilmiş duyuru, ticari ses ve ayrıca genel seslendirme sistemleri için ideal bir çözüm sunan USB flash bellek arabirimi üzerinden gerçekleştirilir.

TERRA-AMP 3,5 mm stereo girişi x 1, mikrofon / hat x 1, stereo OUT x 1 veya mono x 2, stereo hat OUT x 1 veya mono x 2, giriş kontağı x 3, röle çıkış kontağı x 2, RS232 x 1

TERRA-AMP4 3,5 mm stereo girişi x 1, mikrofon / hat x 1, stereo OUT x 1 veya mono x 2, stereo hat OUT x 1 veya mono x 2, giriş kontağı x 3, röle çıkış kontağı x 2, RS485 x 1

TERRA-FDX - IP Full Duplex Intercom Terminal - IP Full Duplex Interkom Terminali

TERRA-FDX, çağrı ve tam çift yönlü interkom için tasarlanmıştır ve yüksek ses kalitesi ve veri iletimi için çift yönlü IP bağlantıları oluşturma olanağı sunar. Standart SIP protokolü sayesinde IP telefonlar (AVAYA, CISCO, 3COM…) ile arama yapılabilir.

TERRA-FDX Mikrofon / hat x 2, stereo hat-OUT x 1 veya mono x 2, giriş kontağı x 3, röle çıkış kontağı x 2, USB2.0 x 1, RS232 x 1

TERRA-FDX4 Mikrofon / hat x 2, stereo hat-OUT x 1 veya mono x 2, giriş kontağı x 3, röle çıkış kontağı x 2, USB2.0 x 1, RS485 x 1

TERRA-FXO IP to Telecom Gateway - IP'den Telekom Ağına Geçit Modülü

TERRA-FXO, IP interkom ve telefon için tam çift yönlü iletişim sunar, 2 set telefon arayüzü ve çağrı almak veya yayınlamak için DTMF yönetimi ile birlikte gelir.

TERRA-FXO Analog telefon arayüzü x 2, RS232 x 1

TERRA-FXO4 Analog telefon arayüzü x 2, RS485 x 1

TERRA-DS Wall-Mount IP Door Station - Duvara Monte IP Kapı İstasyonu

TERRA-DS saldırılara karşı korumalı SIP / IP kapı istasyonu, yüksek kaliteli ahizesiz SIP / IP iletişimine sahip interkom çözümleri için vazgeçilmez bir cihazdır. Ayrıca, TERRA-DS üzerindeki kontak girişleri / çıkışları elektronik kapı / kapı kilitlenmesine izin verir.

TERRA-DS1 Mikrofon / hat girişi x 1, hoparlör çıkışı x 1 ve düğme x 1, düğme dahili. port x 1, röle çıkış kontağı x 2

TERRA-DS2 Mikrofon / hat girişi x 1, hoparlör çıkışı x 1, düğme x 2, düğme dahili. port x 1, röle çıkış kontağı x 2

TERRA-DS3 Mikrofon / hat girişi x 1, hoparlör çıkışı x 1, düğme x 3, düğme dahili. port x 1, röle çıkış kontağı x 2

TERRA-DS4 Mikrofon / hat girişi x 1, hoparlör çıkışı x 1, düğme x 4, düğme dahili. port x 1, röle çıkış kontağı x 2

TERRA-IO IP Contact Terminal - IP Kontak Giriş Çıkış Terminali

TERRA-IO, ses girişleri ve çıkışları olmayan bir TERRACOM cihazıdır. Endüstriyel ve ev otomasyon uygulamaları veya izleme kontak kapaklarını izleme gibi çok sayıda analog I / O gerektiren ses uygulamalarında kullanılacak 8 kontak girişi ve 8 kontak çıkışı veya 4 kontak girişi ve 4 kontak çıkışı ile birlikte gelir. RS232 ve RS485 arayüzü, bir bilgisayar ile tele izleme için bir sensör gibi bir cihaz arasında IP tünellemesi için kullanılmalıdır.

TERRA-4IO Kontak GİRİŞ x 4, röle kontağı OUT x 4, RS232 x 1

TERRA-8IO Kontak GİRİŞ x 8, röle kontağı OUT x 8, RS232 x 1

TERRA-4IO4 Kontak GİRİŞ x 4, röle kontağı OUT x 4, RS485 x 1

TERRA-8IO4 Kontak GİRİŞ x 8, röle kontağı OUT x 8, RS485 x 1

TERRA-K IP-Based Intercom Microphone - IP Tabanlı İnterkom Mikrofonu

TERRA-K, LAN / WAN üzerinden tam çift yönlü interkom ve çağrı (Unicast / Multicast / Broadcast) için tasarlanmış çok fonksiyonlu bir IP tabanlı mikrofondur.

TERRA-K, bir kayıt işlevi gerçekleştirmek için TerraManager ile de kullanılabilir. Zil öncesi ve sonrası zil web tarayıcısı arabirimi üzerinden yapılandırılabilir. Ayrıca, aygıt durumunu gösteren ve belirli işlevleri tetikleyen 2 LED göstergesi ve ön panelde bir düğme vardır.

TERRA-K IP Tabanlı İnterkom Mikrofonu

PPM-IT5 IP-Based Paging Console - IP Tabanlı Çağrı Konsolu

PPM-IT5 konsolu, tüm TERRACOM serisi ile interkomun yanı sıra çağrı çağrı, mesaj yayını ve DSP matris parametre kontrolü sağlayan 5 “TFT dokunmatik ekran arayüzü ile birlikte gelir. Arkadan aydınlatmalı dokunmatik ekran basit ve kullanıcı dostu çalışma.

Güçlü yankı giderme sayesinde, PPM-IT5 tam çift yönlü iletişim için net ses sunar. 3 donanım anahtarı sistem kontrol yazılımı içinde serbestçe atanabilir. PPM-IT5, IP ağı üzerinden çağrı yapmanın esneklik ve kolay erişim sağladığı ticari bir alışveriş merkezine çok iyi uyan çok yönlü bir cihazdır.

PPM-IT5 Programlanabilir Çağrı Mikrofonu InTerCom (5 “panel)

TERRA-RD IP Radio and Paging Control Station - IP Radyo ve Çağrı Kontrol İstasyonu

Terra-RD, katıştırılmış web arayüzü aracılığıyla cihaza büyük miktarda radyo kanalı ileten ve sezgisel yazılım, TerraServer ve diğer Terra cihazları ile işbirliği yaparak oylama, EVAC çağrı ve normal çağrı elde etmek için radyo ve çağrı fonksiyonu ile entegre edilmiştir. Terra IEX, PPM-IT5, vb.

Cihaz başlatılırken otomatik kanal güncelleme ve senkronizasyon desteklenir. Kanal seçimleri, sayfalama ses seviyesi ayarı, güvenlik koruması, parametre ayarı / saklama ve ön panel renkli ekran seçimi, birkaç fare tıklamasıyla katıştırılmış web arayüzü üzerinden kolayca yapılandırılabilir. 2,2 inç LCD renkli ekran, ses seviyesini, IP adresini, zamanı ve yapılandırılabilir mesajları görüntüler. Önemli miktarda cihaz birlikte çalışırken TerraServer, Terra-RD’ye en son ayarların tümünü uygulamak için hızlı erişim sağlar.

TERRA-RD IP-Medya Konsolu / IP Radyo Alıcısı

TerraManager Integrated GUI Control Software- Entegre GUI Kontrol Yazılımı

TerraManager, ATEÏS ve TERRACOM’dan IDA8, BOUTQIUE, EVCS, TERRACOM sistemi vb. Gibi ürünleri kontrol etmek ve izlemek için bir GUI bileşenleri sağlayan entegre bir kontrol yazılımıdır.

TerraManager çağrı çağrı (Unicast / Multicast / Broadcast), IPS (İnternet Çağrı Servisi), tam çift yönlü interkom, müzik akışı, fon müziği yönlendirme, mesaj çalma, kayıt, olay, zil planlama, cihaz G / Ç izleme, parametre yapabilir ön ayarlar, TTS SVE (Metinden Konuşmaya – Sentetik Ses Motoru), ses kontrolü (3. taraf) ve diğer sayısız kontrol işlevi.

Bu arada, TerraManager tüm bölgeleri izleyebilir, günlükleri / hataları listeleyebilir ve mevcut çağrı kaynaklarının durumunu görüntüleyebilir.

TerraServer - Integrated Management Software - Entegre Yönetim Yazılımı

TerraServer, Windows tabanlı bir entegre ve operasyon yönetimi yazılımıdır, çok kanallı müzik akışını, kayıt akışlarını yönetir, çok sayıda ses dosyasını ve çalma listesini yönetir, cihaz yönetimi, cihaz ürün yazılımı güncellemesi, izleme, TerraManager ile dosya senkronizasyonu vb.

TerraServer ayrıca önceden kaydedilmiş mesajları ve mesaj önceliği duyurularını çalmak için gelişmiş bir programlayıcıya sahiptir.

ÖZELLİKLER :

Müzik akışı

IDA8, BOUTIQUE, TERRACOM cihazları vb. Veya diğer akışları RTP protokolü üzerinden kaydetme

BGM ve önceden kaydedilmiş mesajlar için zamanlayıcı yönetimi

TerraManager ile metin, MP3, WAV vb. Dahil dosya senkronizasyonu

IDA8, BOUTIQUE, ECS, UAP dahil TERRACOM, TerraManager, TerraServer ve ATEÏS ürünleri için çoklu cihaz yönetimi ve izleme

Ses dosyalarını IDA8 işlemciye yükleme desteği, dosyaları IDA8 işlemciden bilgisayarınıza uzaktan indirme

Tüm sistem için günlükleri kaydedin

Ethernet, TCP / IP, VLAN uyumlu

Zamanlayıcı’da 49 önceliğe kadar

RAC5/RAC8 Volume & Source Selector - Ses ve Kaynak Seçici

Analog modda kullanılan bir TTL girişine bağlanan RAC’larda, modele bağlı olarak bir 10K doğrusal pot ve bir voltaj seçici olan 5 veya 8 seçimli iki düğme bulunur.

Herhangi bir DSP parametresi bir düğmeyle eşleştirilebilir, ancak çoğu durumda RAC’ler ses ve kaynak seçimi için kullanılır.

EU TYPE

RAC 5 Uzak Analog Kaynak / Ses Düzeyi 5 Konumu

RAC 8 Uzak Analog Kaynak / Ses Düzeyi 8 Konumu

URC-200 Ethernet Universal Programmable Remote Controller - Ethernet Evrensel Programlanabilir Uzaktan Kumanda

URC-200, Mira cihazları ses matris Sistemi ve Terracom IP Media yazılımına sahip IP-medya flamalar için programlanabilir bir uzaktan kumandadır (TCP / IP).

URC-200, IP üzerinden çalışır ve sesi kontrol etmenin yanı sıra aydınlatma, perdeler, projektörler gibi diğer sistemleri de kontrol edebilir. Tam renkli ekranın okunması kolaydır, düşük güç tüketimi vardır ve her sistemde birden fazla cihaza izin verir.

URC-200 2 inç TFT LCD ve IR alıcılı duvara montaj