Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

AVD Taşınabilir Lityum-İyon Batarya (Pil, Akü) Yangın Söndürücüsü

Anasayfa AVD Taşınabilir Lityum-İyon Batarya (Pil, Akü) Yangın Söndürücüsü
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

AVD Taşınabilir Lityum-İyon Batarya (Pil, Akü) Yangın Söndürücüsü (Aqueous Vermiculite Dispersion)

Lityum-iyon batarya yangınına karşı hazırlıklı mısınız?
Etkili lityum pil yangın koruması

AVD ile lityum iyon batarya yangınları için yeni, devrim niteliğinde bir yangın söndürme maddesini keşfedin. Türünün tek ürünü olan AVD, benzersiz ve etkili lityum pil yangın koruması sunar.

 • A sınıfı yangınları etkili bir şekilde söndürür
 • Yanıcı metal yangınlarını etkili bir şekilde söndürür
 • Lityum iyon pil yangınlarında kanıtlanmış sonuçlar
 • Taşınabilir ve sabit kurulumlar için uygundur
 • Çevre dostudur
Lityum iyon pil yangınlarıyla ilgili yanma sorunlarına çözüm

Lityum iyon pil yangınları için özel olarak tasarlanan AVDfire, alevleri söndürmek ve hasarı en aza indirmek için üstün performans sunar.

Lityum pil ateşini hızlı, güvenli ve etkili bir şekilde nasıl söndüreceğinizi biliyor musunuz? AVD, özellikle lityum pil yangınlarının yarattığı özel tehdidin üstesinden gelmek için tasarlanmış öncü bir yangın söndürme maddesidir. Lityum pil yangınlarını içeren, soğuyan ve söndüren tek maddedir ve sprinkler ve lityum pil yangın söndürücüler dahil olmak üzere hem taşınabilir hem de sabit yangın güvenlik sistemlerinde kullanılabilir.

Lityum pil yangınları aşağıdakilerden kaynaklanabilir:
 • Fiziksel etki veya darbe,
 • Aşırı ısınma,
 • Kısa devreler,
 • Dahili hücre yetmezliği,
 • İmalat hataları

Lityum pil kullanan teknolojinin artmasıyla birlikte lityum pil yangınları riski de artmaktadır

Lityum pil yangınlarının sonuçları ağırdır, bu nedenle doğru önlemlerin alınması kritik öneme sahiptir. AVDfire, yangını etkili bir şekilde çözmek için bir dizi uygulamada kullanılabilen benzersiz bir çözüm sunar.

AVD neden yapılmıştır?

AVD, kimyasal olarak pul pul dökülmüş vermikülitin sulu bir dispersiyonudur. Lityum pil yangınlarına pulvarize olarak uygulanır, onları söndürür ve yangının yayılmasını önler.

Vermikülit, bir grup hidratlanmış laminar alüminyum-demir-magnezyum silikata verilen isimdir. Mikroskopik su tabakaları içeren ince, düz pullardan oluşur. Vermikülitin kimyasal olarak pul pul dökülmesi, suda serbestçe asılı duran mikroskobik, bireysel trombositler üretir. Bu, lityum pil yangın söndürme maddesi olarak kullanılmak üzere kararlı bir sulu vermikülit dispersiyonu verir.

AVD çevre açısından güvenli mi?

Vermikülit, REACH düzenlemelerinden muaf olan doğal olarak oluşan bir mineraldir. Kimyasal ve fiziksel olarak inerttir, sadece yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında buhar salar. Aynı zamanda insanlar, bitki yaşamı ve hayvanlar için toksik değildir.

Lith-Ex Yangın Söndürücüler

AVDfire, alevlerle savaşmaya ve yangının yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için bir dizi lityum pil yangın söndürücü sunar. Lityum pil teknolojilerinin öne çıktığı fabrikalarda, ofislerde ve diğer yerlerde kullanım için idealdir.

Lityum pil yangınlarını hızlı bir şekilde koruyun, kontrol edin ve durdurun. Yangına karşı korumak için denenmiş ve test edilmiş lityum pil yangın söndürücülerimiz, alevleri güvenli bir şekilde söndürmek ve yeniden tutuşmayı önlemek için tasarlanmıştır.

Lith-Ex Aerosol Yangın Söndürücü

Eviniz, ofisiniz veya iş yeriniz için taşınabilir lityum pil yangın koruması. Bu eşsiz aerosol ile alevlerle mücadele edin ve batarya yangınları riskiyle mücadele edin.

Lith-Ex 1 Litre ve Lith-Ex 2 Litre Yangın Söndürücü

1 litrelik yangın söndürücümüz etkili lityum pil yangın koruması sağlar. Lith-Ex 2 litrelik yangın söndürücü, lityum pil yangınlarının yarattığı benzersiz tehdide karşı koruma sağlamak için hızlı sonuçlar sağlar.

Lith-Ex 6 Litre Yangın Söndürücü

Lityum pille mücadele etmek için tasarlanmış yüksek performanslı 6 litrelik bir yangın söndürücü hızlı bir şekilde patlar.

Lith-Ex 9 Litre Yangın Söndürücü

Eviniz, ofisiniz veya iş yeriniz için taşınabilir lityum pil yangın koruması. Bu eşsiz aerosol ile alevlerle mücadele edin ve batarya yangınları riskiyle mücadele edin.

Lith-Ex 25 Litre Arabalı Yangın Söndürme Ünitesi

1 litrelik yangın söndürücümüz etkili lityum pil yangın koruması sağlar. Lith-Ex 2 litrelik yangın söndürücü, lityum pil yangınlarının yarattığı benzersiz tehdide karşı koruma sağlamak için hızlı sonuçlar sağlar.

Lith-Ex 50 Litre Arabalı Yangın Söndürme Ünitesi

Lityum pille mücadele etmek için tasarlanmış yüksek performanslı 6 litrelik bir yangın söndürücü hızlı bir şekilde patlar.

Diğer AVD Lityum Pil Yangından Korunma Ürünleri

Lityum pil yangın söndürücülerinin yanı sıra, lityum pil yangınlarına karşı etkili koruma sağlayan ek ürünler sunuyoruz. Bir yangın söndürme kiti ve lityum pil cihazları için ateşe dayanıklı bir kap içerir. Aşağıdaki ürünlerin kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yangına Dayanıklı Konteyner

Yangına dayanıklı kap, yanıcı olabilecek ürünleri yangın tehlikesine karşı koruyan yenilikçi bir üründür. Etkin lityum pil yangın koruması ile hem iç hem de dış yangın yayılma tehlikesini önleyin.

Lityum pil kabının yalıtım özellikleri, yüksek değerli yanıcı ürünlerin güvenli bir şekilde depolanmasını ve taşınmasını sağlar. Lityum pillerin ‘kısa’ olma potansiyeli vardır ve termal kaçaklara yol açar. Bu piller uygun şekilde depolanmazsa, çevre için yangın riski oluşturur.

AVD yangına dayanıklı saklama kabı termal bir kalkan görevi görür ve potansiyel ısı transferi tehdidini azaltır. Bu, pil, havai fişek ve diğer yanıcı kimyasallar gibi potansiyel olarak yanıcı ürünlerin taşınması ve depolanması için mükemmel bir çözümdür.

Yangına Dayanıklı Konteyner

Bir Yangın Söndürme Kiti, lityum pil yangınlarının etkili kontrolü ve bastırılması için mükemmel bir çözümdür. Diğer yangın söndürme maddeleriyle elde edilemeyen sonuçlar alın.

Kit, yangına karşı savaşmak için bir söndürücü ve söndürülen cihazın güvenli bir şekilde bastırılması ve çıkarılması için bir çanta içerir. Lith-Ex yangın söndürme kiti, söndürülmüş lityum pil cihazlarının güvenli bir şekilde saklanması için tasarlanmıştır ve alevler söndürüldükten sonra patlama riskini azaltır.

Lith-Ex Yangın Söndürme Kiti şunları içerir:

1000 ° C’ye kadar sıcaklıklara dayanacak şekilde tasarlanmış yangına dayanıklı çanta

Lith-Ex 500 ml Aerosol söndürücü veya 1 litre söndürücü, Koruma gözlüğü, Güvenlik eldivenleri

AVD nasıl çalışır?

Sis içindeki vermikülit parçacıkları, ateşin tepesinde bir film oluşturmak için yanan yakıtın yüzeyinde birikir. Film anında kurur ve yüksek en boy oranlı trombosit parçacıkları üst üste bindiğinden ve birbirine bağlandığından, yakıt ve atmosfer arasında yanıcı olmayan bir oksijen bariyeri üretilir.

Bu işlem yakıt kaynağı üzerinde bir soğutma etkisine sahiptir ve AVD’deki su içeriği buharlaştıkça vermikülit trombositleri birikmeye başlar ve yangın kontrol altına alınır.

Lityum iyon piller ısıya, fiziksel / darbe hasarına veya aşırı şarja maruz kaldığında termal kaçaklara girerler.

Lityum iyon piller ısıya, fiziksel / darbe hasarına veya aşırı şarja maruz kaldığında termal kaçaklara girerler.

Hidrokarbonlar yüksek sıcaklıklarda kuvvetli bir şekilde yanar ve yangını hızla çevredeki hücrelere ve yanıcı maddelere yayar.

AVD, pilleri anında soğutan ve alevleri söndüren ince bir sis olarak uygulanır.

AVD yakıt kaynağını ve hücreleri izole ederek ısıl kaçakların daha fazla yayılmasını önleyerek yangını kontrol altına alır.

AVD'nin faydaları nelerdir?

AVD lityum pil yangın koruma maddesi, aksi takdirde çözülmemiş bir soruna çözüm sağlayan benzersiz bir üründür. AVD’nin olağanüstü performansı aşağıdakileri içerir:Su içeriği yangın kaynağını soğutur.

 • Vermikülit trombositleri yakıt kaynağını kapsülleyerek oksijen bariyeri oluşturur.
 • Vermikülit filmi elektriksel olarak iletken değildir.
 • AVD, A sınıfı yangınlarda sudan neredeyse iki kat daha etkilidir.
 • AVD yangının yayılmasını önlemek için yangın molası olarak uygulanabilir.
 • AVD standart yangın söndürme ekipmanı kullanılarak kurulabilir.
 • AVD çevre dostudur.
AVD Testi

AVD üçüncü taraf performansı bir dizi akü yangın kriterlerine göre test edilmiştir ve Almanya’daki ZSW sertifikalıdır (ilgili belge ve bilgiler için firmamızı arayınız veya mail atınız). AVD aşağıdaki uygulama yöntemleri kullanarak test edilmiştir:Portatif söndürücü şişeleri

 • Sırt çantası söndürücüler
 • Arabalı söndürücüler
 • Sabit kurulumlar
 • Ayrıca lityum-iyon ve lityum polimer pillerle ilgili çeşitli denemeleri tamamladık. Aşağıdaki tabloda bugüne kadar gerçekleştirilen AVD testleri gösterilmektedir:

Ayrıca lityum-iyon ve lityum polimer pillerle ilgili çeşitli denemeler tamamlanmıştır. Aşağıdaki tabloda bugüne kadar gerçekleştirilen AVD testleri gösterilmektedir:

Lityum iyon pil yangın testlerinden elde edilen sonuçlar aşağıdaki gibidir:
 • AVD bir sis şeklinde uygulandığında pratik olarak etkilidir.
 • AVD, hem portatif söndürücüler hem de sabit sistemler için uygundur.
 • AVD yakıt kaynağını sarar ve daha fazla termal kaçağı önleyerek hücreleri yalıtır; bu yangının yayılmasını önler.
 • Sistem, konumun ve uygulamanın özel gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlanabilir.
 • AVD, BS EN 3-7: 2004 + A1: 2007 uyarınca Dielektrik Test onaylıdır.
AVD'yi benzersiz yapan nedir?

Lityum pil yangınları için ne tür bir yangın söndürücü gerektiğini biliyor musunuz? AVD ile, özellikle lityum pil yangınlarını etkili bir şekilde söndürmek için tasarlanmış benzersiz bir ajanla donatılmıştır. AVDfire, çok çeşitli uygulamalarda pil yangınlarına en iyi, en çok yönlü çözümü sunar.

Sektörler ve Uygulamalar

AVDfire ile lityum pil yangınlarının etkili kontrolü ve bastırılması için mükemmel çözümü bulun. Lityum iyon pil yangınlarının tehlikelerine ve hasarlarına karşı korunmak için çeşitli uygulamalar için çözümler konusunda uzman üründür.

Lityum piller, evde ve işte günlük yaşamın ortak bir parçasıdır. Çocukların oyuncaklarında, elektronik cihazlarında, bilgisayarlarında, kişisel cihazlarında, fabrika ekipmanlarında ve çok daha fazlasında kullanılırlar – bu da oluşturdukları tehlikelerin ön plana çıktığı anlamına gelir. Lityum pil yangın tehlikeleri, fiziksel darbe, aşırı ısınma, dahili hücre arızası, kısa devreler veya üretim kusurlarından kaynaklanabilir. AVDfire’da etkili lityum pil yangından koruma sağlamak için birçok sektörle birlikte çalışıyoruz. Bunlardan bazılarını aşağıda keşfedin.

 • LAPTOP ve TABLET BİLGİSAYARLAR
 • MOBİL TELEFONLAR
 • EVDE KULLANILAN PİLLİ CİHAZLAR
 • ELEKTRİKLİ OTOMOBİL
 • MARİNE
 • HAVACILIK
 • ENDÜSTRİYEL
 • ELEKTRONİK SİGARALAR
 • ELEKTRİKLİ BİSİKLET
 • DRONE