Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

Uydu TV, SMATV Sistemleri

Anasayfa Uydu TV, SMATV Sistemleri
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Uydu TV ve Merkezi SMATV Yayın Sistemleri

Teknolojinin geliştiği televizyon sektöründe çok sayıda yayının kullanıcıya ulaştırılması amacıyla kurulan bu sistemlerde projeye uygun çözümler üretmektedir. SMATV Uydu yayın ve dağıtım sistemleri, genellikle kullanıcının olacağı; Otel ve Moteller, konaklama tesisleri ve turizm işletmelerinde, İş ve Alışveriş merkezlerinde ve toplu konutlarda, uydudan gelen sinyallerin birlikte veya ayrı ayrı alınması, işlenmesi ve dağıtılması prensibi ile tesis edilirler.

Firmamız SMATV sistemlerinde Hirschmann, Triax ve Kathrein firmalarının ürünleri ile hizmet sunmaktadır.


SMATV (Satellite Master Antenna TV) sistemin Türkçe karşılığMerkezi uydu anten sistemi olarak bilinmektedir. SMATV iki formatta karşımıza çıkar. 47-862MHz(TV/Radyo) Dağıtımı ve 47-2.400MHz RF+SAT Universal Genişband Dağıtım

 1) 47-862MHz(TV/Radyo) Dağıtımı

Çeşitli uydulardan (Turksat, Hotbird, Astra vb…)alınan belirli sayıda (ort.24-48 arası) TV ve Radyo kanalı tek bir merkezde toplanarak, normal TV alıcılarının alabileceği tipte analog sinyal olarak dağıtılır. Yayının TV’ye verilmesi için herhangi bir ara yüze (Receiver,decoder…vs) İhtiyaç yoktur. Direkt olarak prizden TV ye kablo bağlantısı yeterlidir.

Bu özelliğinden dolayıdır ki kamusal kurumsal bölgeler başta olmak üzere büyük toplu konut (veya site), otellerde hastanelerde, iş yerlerinde TV ihtiyacına hitap etmektedir.

Özellikle daire sayısı fazla olan toplu konut (veya site), daire başına TV sistem maliyetini düşürmekle beraber  bina içinde düzenli bir kablolama ve kablo sarfiyatının düşmesini temin eder. Ayrıca Otel ve hastanelerde kontrollü ve  bir yayın sunma imkanı verebilmektedir. Ek olarak İnteraktif sistemler için uygun bir altyapı oluşturmakta olup ek bir kablolama işçiliği ve kablo sarfiyatının da önüne geçilmiş olmaktadır.

2) 47-2.400MHz RF+SAT Universal Genişband Dağıtım

47-862MHz(TV/Radyo) Dağıtımı  sistemine ek olarak Digiturk ve D-Smart gibi uydu yayınlarının da aynı şebeke üzerinden taşınmasını sağlayabilmektedir. Sistem bu sayede kullanıcılarına daha geniş bir yayın kombinasyonu sağlamakta ve Digiturk gibi konfora hitabeden imkanları bütün priz noktalarında kullanıcıya sunmaktadır. Bu sayede ek bir çanak anteni kurmak ve akabinde oluşacak kablo ve anten kirliliğine engel olmak mümkün olmaktadır.

Lokal yayınların (VCD –DVD, Kamera…vs) sistem bünyesinde kullanılması mümkündür. Böylelikle çocukların oyun alanlarında  ebeveynleri tarafından takibi ve kapı giriş & çıkışlarının TV den takibi mümkün olmakta, yöneticilerin duyuruları ve ilanları TV ortamından bütün kullanıcılara iletme olanağı sağlanmaktadır.

Bütün bunlara ek olarak özellikle Otellerde SMATV sistemi interaktif altyapı teşkil ettiğinden otel işletmesi rahat bir şekilde film satışı sağlayabilmekte ve altyapı olarakta hem kullanışlı, kablo kirliliğinden muaf  hem de imalat sırasında maliyeti ve işçiliği düşük bir sisteme sahip olma  imkanı vermektedir.