Entegre Bina Teknolojileri

Yangın Korunumu ve Mühendisliği

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Bize Ulaşın

  IP (Network-Ağ) CCTV Kamera Sistemi


  Ağ Kamerası, Kodlayıcı, NVR, İzleme Yazılımı, NVR (Ağ Video Kaydedici) Donanımı ve NVR Yazılımı (Kayıt Yazılımı), Decoder gibi ürünlerden oluşur.

  Ağ Kameraları (IP Kameralar)

  Ağ kameraları, IP ağı üzerinden izleme/kayıt araçlarıyla iletişim kurar. Anolog sistemlerideki üstün teknolojik görüntü edinimlerinden yola çıkarak ağ kamerası ürün serisini genişl yelpazeye sahiptir.

  Kodlayıcı (IP Encoder)

  İzleme sistemini ağa dahil etmek için önceden takılı olan analog kameraların değiştirilmesi gerekmiyor. Kodlayıcı, analog kameralardan gelen video sinyallerinin IP ağı üzerinden aktarılabilmesi için analog video sinyalini dijitale çevirerek ağa gönderir.

  Çözücü (IP Decoder)

  İzleme monitörlerini ağa dahil etmek için önceden takılı olan analog monitörlerin de değiştirilmesi gerekmiyor. Çözücü, IP kameralardan gelen video dosyalarını IP ağı üzerinde video sinyaline çevirerek için analog tüplü veya LCD monitörlere gönderir.

  İzleme Yazılımı

  Çeşitli üreticiler, IP CCTV sisteminin ağ üzerinden 3. parti lokasyonlarda izlenmesi için özel yazılım kullanırlar. Bu yazılımlar PC veya Workstation üzerinde bir bilgisayar izleme aracı olarak kullanılabilir. Tanıdık ve kullanımı kolay GUI, kullanıcılara rahat bir işletim olanağı sunar.

  NVR Donanımı

  IP ağına görüntüleri sunan IP kameralar ve IP encoder cihazlarından gelen görüntüleri kayıt etmek amacı ile kullanılırlar. Analog video akışlarını dijitale çeviren Dijital Kayıt Cihazlarının aksine, NVR dijitale çevirilmiş video görüntülerini IP ağından alır. IP ağına bu görüntüleri sunan, IP kameralar ve IP encoder cihazlarıdır. DVR’ın analog akışların yakınında bir yerde bulunması gerekirken, NVR ağ üzerindeki herhangi bir yere konumlandırılabilir ve kullanıcılar kaydedilen videolara kolaylıkla erişebilir.

  NVR Yazılımı (Kayıt Yazılımı)

  Ağ kayıt yazılımı adı altında toplanan ve her üreticinin kendi sahibi olduğu NVR yazılımı; video aktarma, kaydetme ve olay yönetimi işlevlerini sağlar. Kullanıcılar video kaydetme işlemini sürekli olarak, programlı olarak, alarm durumunda ve/veya hareket algılanması durumunda gerçekleştirebilir.

  Protek Mühendislik, uygulamış olduğu IP CCTV sistemi çözümleri ve referansları ile bir adım öndedir: Kalitesi kanıtlanmış, ileri teknoloji içeren JVC, Pelco, Bosch, Siemens, Videor Technical ENEO, Honeywell, Samsung Techwin, Johnson Controls, Dedicated Micros, Geutebruck gibi firmalar ile işbirliği yapılmaktadır.

  GEUTEBRUCK

  Akıllı video analiz algoritmaları resim bilgilerinin niteliklerini arttırır ve kullanıcıları destekler:

  AD – Activity Detection

  İçeride ve dışarıda kullanım seçenekleri ile hareket algılama

  VMD – Video Motion Detection

  Dışarıda kullanımda hassas ve kritik video hareket algılama sistemi

  VA-Class

  Hareket eden nesnelerin sınıflandırılması için

  Dual-Sensor

  VMD ve VA-Class sistemlerin mükemmel bileşimi

  CPA – Camera Position Authentication

  Analog ve IP kameralar için sabotaj denetimi

  VA-Missing

  Hırsızlığa karşı nesnelerin güvene alınması

  ANPR – Number Plate Recognition

  Trafik kontrolleri ve benzeri kullanımlar için plaka algılama sistemi

  AAD – Audio Activity Detection

  Gürültüleri giderir!