Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

Cam Duman Bariyeri Sistemi

Anasayfa Cam Duman Bariyeri Sistemi
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Cam Duman Bariyeri Sistemi – GLASS SMOKE BARRIER

Sabit Duman Perdelerine, bazı durumlarda Otomatik duman Perdelerine alternatif hale gelen Cam Duman Bariyeri dumandan koruma stratejisinin bir parçası haline gelmiştir.

Alışveriş merkezleri, Atrium alanları, müzeler ve ulaşım merkezleri gibi büyük kamusal alanlarda Cam Duman Bariyeri duman havuzu oluşturmaktadır.

Cam Duman Bariyeri, yangın başladığında oluşan panikte, dumanı insanlardan uzak tutar. İnsanların binadan güvenli bir şekilde çıkmasına izin verecek kadar uzun süre toksik dumanları tutabilir ve bu da duman soluma, yaralanma ve ölüm riskini en aza indirir.

Büyük binalarda dumandan koruma sistemleri düşünüldüğünde, sistemlerin optimum seviyede çalışmasını sağlamak için gereken bakımları göz önüne almak önemlidir. Otomatik Duman perdelerinden farklı olarak, Cam Duman Bariyeri sıfır bakım gerektirir ve maksimum ömrü yoktur.

Estetik olarak tasarlanan Cam Duman Bariyeri yerden dikey olarak asılır, dumanı kanalize eder ve yarım saat kadar düşük seviyede dumansız kaçış koşullarının açık olmasını sağlar.

Kullanım Alanları ;
  • Alışveriş Merkezleri
  • Havaalanları
  • Oteller
  • İş Merkezleri
  • Kamu Binaları
  • Yüksek Katlı Binalar
Onaylar ;EN, CE