Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

Elektrikli ve Dizel Yangın Pompaları

Anasayfa Elektrikli ve Dizel Yangın Pompaları
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Elektrikli ve Dizel Yangın Pompaları

Yatay Bölmeli Kasa Yangın Pompaları (Horizontal Split Case Fire Pumps) 

Yatay Bölmeli Kasa Yangın Pompaları, talep üzerine güvenilir çalışma için tasarlanmıştır. Üretilen tüm parçalar standart hale getirilmekte ve doğru bir şekilde hizalanmakta ve genel dayanıklılık arttırılmaktadır. Tüm dönen bileşenlerin hassas dengelenmesi, mekanik güvenilirlik, güvenilir çalışma ve minimum bakım sağlar. Pervaneler, işletme verimliliğini artırırken, uç itmeyi pratik olarak ortadan kaldıran çift girişlerle inşa edilmiştir.

Bu yüksek verimli üniteler 390 psi (27 bar) ‘dan fazla basınçla çalışır, kafaları 750 ft (229 m) üretir ve 150 ila 5,000 gpm (568 ila 18,925 litre / dak) akar. Elektrik, dizel veya çift tahrik gücü ve dikey veya yatay yönlendirme ile kullanılabilirler. Basit, bölünmüş kasa tasarımı, boruları rahatsız etmeden in-line servis sağlar. 

Dikey In-Line Yangın Pompaları (Vertical In-Line Fire Pumps) 

Dikey In-Line Yangın Pompalarının kompakt, kendi kendine yeten tasarımı, yeni veya mevcut uygulamalara kolayca uyum sağlar. Düşük akış aralıklarına ihtiyaç duyulduğunda, servis ömrünü uzatırken enerji tüketimini en aza indiren Yatay Bölmeli Kasa Yangın Pompaları Yangın Pompaları için mükemmel bir alternatiftir. 


Ortak bir merkez hattındaki giriş ve çıkış ile, bu pompaların basit montaj gereksinimleri ile kurulumu kolaydır – pompanın her iki tarafında sadece standart boru destekleri. Bu maliyetli temeller veya pedlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. 40 ila 150 psi (3 ila 10 bar) arasındaki basınç değerleri 50 ila 1.250 gpm (189 ila 4.731 litre / dak) akış aralığı sağlar. Her pompanın standart ambalajı ve dayanıklılığı için iki parçalı bir bezi vardır. 

Dikey Türbinli Yangın Pompaları 

Dikey Türbinli Yangın Pompası en yeni tasarım konseptlerini ve mühendislik teknolojisini içerdiği için, bu pompa yangınla mücadele için idealdir. Esnek evreleme, bu ünitelerin minimum yer alanında kapasite gereksinimlerini karşılamasını sağlar. Standart konstrüksiyon, imal edilmiş bir çelik kolon, paslanmaz çelik başlık ve kase şaftları veya alaşımlı çelik hat şaftı ve dökme demir bronz kaselere sahip dökme demir deşarj kafaları sunmaktadır. Özel metalurjiler de mevcuttur. 

500 ila 5,000 gpm (1,892 ila 18,925 litre / dak) arasında akış sağlamak için, 350 psi’den (24 bar) fazla basınçla, hiçbir astarlama gerekli değildir. 

Sondan Emişli Yangın Pompaları 

40 ila 150 psi (3 ila 10 bar) basınç değerleri ve 50 ila 750 gpm (189 ila 2.835 litre / dak) akış hızlarına sahip Yangın Pompaları, iki konfigürasyonda mevcuttur – çerçeve monteli veya yakın akuple flanşlı veya dişli olabilir. Bu pompalar mevcut uygulamalara veya yeni kurulumlara sağlam performans ve güvenilirlik kazandırıyor.

 

Montaj kolaylığı, temelleri ve montaj karmaşıklığını en aza indirir, sadece standart boru desteklerini eklersiniz. Ayrıca arkadan çekme konfigürasyonumuz sayesinde, dönen elemanı emme ve deşarj bağlantılarını rahatsız etmeden kolayca çıkarabilirsiniz. 

Hazır Paket Pompa Sistemleri 

Bu popüler ve güvenilir bağımsız yangın söndürme sistemleri, pompaları, güçleri ve kontrolleri bir arıza-güvenli ekip olarak işlev görmek için bir araya getirir. Bütçe, yer ve zaman hususları, Hazır Paket Yangın Pompası Sistemlerini en uygun çözüm haline getirmektedir.


Bu kompakt, özel olarak tasarlanmış hazır ambalajlı sistemler, her pompa ürününden daha az maliyetle ve daha az yer kaplamasında güvenilir yangın kontrolü sağlar. Tamamen kendine yeten, algılama hatları, bağlantı parçaları, borular, sürücü, pompa ve kontroller içerir. 

Paketlenmiş olduğundan, mühendislik ve kurulum maliyetlerini azaltır. Tüm bileşenler yürürlükteki Kuzey Amerika ve Uluslararası kod ve standartları karşılar veya aşar. Elektrikli veya dizel güç, tek veya çift sürücülü ve mahfaza mahfazaları olan veya olmayan 12 ft ila 40 ft (3,7 m x 12,2 m) kadar basit bir kızağı belirtebilirsiniz. Her set, sevkiyat öncesi hidrostatik olarak test edilir.