Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

İtfaiyeci Telefon Sistemi

Anasayfa İtfaiyeci Telefon Sistemi
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

İtfaiyeci ve Engelli Telefon ve İletişim Sistemleri

Yangın telefon sistemi, acil durumlarda itfaiyeciler arasındaki iletişim yöntemidir. Genellikle yangın tahliye amaçları için kullanılır.

PROTEC EVX-228 – 2 to 8 Line Master Station (8 devreye kadar Ana Kontrol Paneli)

PROTEC EVCS, yangın olayından kaynaklanan parazit nedeniyle radyo iletişiminin çalışmasının garanti edilemediği büyük alanlar veya yüksek binalardaki acil durumlarda itfaiyecilere yardımcı olacak sabit, güvenli, iki yönlü, tam çift yönlü sesli iletişim sistemidir. EVX-228 Ana istasyon, gerektiğinde sekize kadar dış hat çıkışı, (A tipi sabit telefonlar, B tipi eller serbest noktaları, acil durum yardım çağrı noktası veya Uzak Doğu ve Orta Doğu uygulamalarında jack noktaları) kabul edebilir.

Satırlar otomatik olarak EVCS aramaları için Kırmızı, yardım çağrıları için Mavi veya BS5839-9: 2011’de belirtildiği şekilde Bağlantılı aramalar için Yeşil yanıp sönerek tanımlanır. Asist Çağrılar bölge tuşuna basılarak (BS8300 gereği gibi) onaylanabilir ve eğer alarm verilirse iki dakika içinde sıfırlanmaz. EVX-228, bir EVX ağ kurulumunda 64 panelden birini oluşturmasına veya binaların iki noktadan kontrolüne sahip olduğu başka bir EVX-228 kullanarak bir tekrarlayıcıya izin vermesini sağlayan dahili bir ağa sahiptir. İki hattan başlayarak EVX-228, bir EVCS’ye sahip olması gereken, ancak sınırlı sayıda dış çıkışı olan küçük binalar için idealdir.

EVX-TMS – Touch Screen Master Station (Orta-Büyük ölçekli binalar için Ana Kontrol Paneli)

PROTEC EVCS, yangın koğuşundan kaynaklanan parazit nedeniyle radyo iletişiminin çalışmasının garanti edilemediği büyük alanlar veya yüksek binalardaki acil durumlarda itfaiyecilere yardımcı olacak sabit, güvenli, iki yönlü, tam çift yönlü sesli iletişim sistemidir. EVX-TMS Master istasyonu, gerektiğinde sekize kadar dış hat çıkışı, (A Tipi sabit telefonlar, Tip B sığınak eller serbest noktaları, Acil durum yardımcısı alarm noktası veya Uzak Doğu ve Orta Doğu uygulamalarında jack noktaları) kabul edebilir.

Dokunmatik ekran düzeni, ana işlevlere hızlı erişim sağlayan ve mevcut çağrıların, alarmların ve hataların sayısını sürekli olarak gösteren dört düğüme sahiptir. Acil Durum Desteği Alarm gösterimi, Simge ekranında (BS8300’ün gerektirdiği gibi) tuşuna basılarak onaylanabilir ve iki dakika içinde sıfırlanmazsa alarm verir.

EVX-TMS, bir EVX ağ kurulumunda 64 panelden birini oluşturarak toplam 512 çıkışa izin veren dahili bir ağa sahiptir. Her panel bir ana istasyon veya EVX-EX8 ağ genişletici olabilir.