Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

Kablosuz (Wireless) Adresli Yangın Alarm Algılama ve Uyarı Sistemi

Anasayfa Kablosuz (Wireless) Adresli Yangın Alarm Algılama ve Uyarı Sistemi
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Kablosuz (Wireless) Adresli Yangın Alarm Algılama ve Uyarı Sistemi

YENİLİKÇİ KABLOSUZ YANGIN SİSTEMLERİ 


Kablosuz teknoloji artık hem evde hem de işyerinde hayatımızın günlük bir parçası olarak çalışma ve iletişim tarzımızı kökten değiştirmiştir. Kablosuz sistemler son yıllarda artan ihtiyaca yönelik teknolojik olarak geliştirilmiştir. Dünyaca ünlü tarihi binalardan, cami ve ibadet merkezleri, spor salonları, eğitim kurumlarına kadar uygulama alanına sahiptir. 

Protec, İngiltere’nin önde gelen Hibrid yangın algılama ve alarm sistemi üreticisidir. 6500 serisi yenilikçi Kontrol Panelleri ile kombine çalışan en son kablolu ve kablosuz teknolojileri kullanan sistem, en zor ve zorlu ortamlarda hızlı ve güvenilir kurulumlar yapılmasını sağlar.  

Kablosuz teknoloji kablolu algılama ve alarm sistemlerinin kurulumu ile karşılaştırıldığında hızlı ve basit kurulum özelliği ile benzersiz avantajlar sunar; 

  • Loop’tan beslemeli (Loop Powered) iletişim cihazları 
  • Kanıtlanmış Kablosuz Teknoloji 
  • EN54-17, EN54-18 ve EN54-25’e göre üçüncü taraf onayı 
  • 5 yıl batarya ömrü 
  • Çift yönlü kablosuz iletişim 
  • Zorlu ortamlar için IP koruması 
  • 7 genişletici modüle kadar büyüyebilir yapı 
  • Düşük akım tüketimi 
  • Sahada programlanabilir

6000/WLS/HLI - Kablosuz Translator Modülü (Static)

WLS/EXP - Kablosuz Expander Modülü

3000/WLS/EXP - Kablosuz Konvansiyonel Arayüz Modülü

WLS/OP - Dual Optical Kablosuz Optik Duman Dedektörü

WLS/MS - Kablosuz Multi Criteria Kombine Optik Duman ve Isı Dedektörü

WLS/HT - Kablosuz Class P Isı Dedektörü

WLS/MCP - Kablosuz Manual Alarm butonu

WLS/MIP - Kablosuz Input Modülü

WLS/BOP - Kablosuz Battery Powered Output Modülü

WLS/SP - Kablosuz Sirenli Taban

WLS/SBVID - Kablosuz Flaşörlü Sirenli Taban

HFW-SIM-01 Kablosuz Siren Arayüz Modülü

HFC-WSR-03 - Konvansiyonel Duvar Tipi Siren

HFC-SBR-23-03 Konvansiyonel Duvar Tipi VAD Flaşörlü Siren

6500 Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli

Kablosuz Dedektörler

Protec Dual Optical Kablosuz Optik Duman Dedektörleri, Kablosuz Multi-Criteria Kombine Optik Duman ve Isı Dedektörleri, Kablosuz Class P Isı Dedektörleri en üst seviye kablosuz dedektör teknolojisine sahiptir. Tamamen akıllı olan cihazlar, tüm Protec kablosuz Translator ve Expander modülleri ile uyumludur. Dedektörler, açık alan koruması için tasarlanmıştır ve yüksek seviyelerde istenmeyen alarmlara karşı koruma gerşekleştirirken, daha iyi performans için çift yollu optik duman algılama teknolojileri ve algoritmaları kullanır. İyi kanıtlanmış uyarlamalı radyo sinyal işleme algoritmalarının kullanılması, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve sistem güvenilirliği elde edilmesini sağlar. Dedektörler dahili bir mıknatıs testi, doğru işlevselliği ve yanıtı doğrulamak için kolay aktivasyon sağlar. 

Kablosuz Butonlar 

Protec WLS / MCP Manuel Alarm Butonu (MCP), tüm Protec Çevirici ve Genişletici Modülleri ile uyumlu tamamen akıllı bir cihazdır. Ünite, çalıştırıldığında bir aşağı açılır uyarı bayrağı görüntüleyen sıfırlanabilir plastik bir elemana sahiptir. Sıfırlama ve kutu açılması için MCP ile bir anahtar verilir. Ünite, yanlışlıkla çalıştırmaya karşı korunmak için isteğe bağlı şeffaf bir kapak veya harici ortamlarda kullanılmak üzere hava koşullarına dayanıklı bir muhafaza ile donatılabilir. 

Kablosuz Modüller 

Protec Çevirici ve Genişleme Modülleri, Protec akıllı hibrid yangın algılama ve alarm sisteminin temel bileşenlerindendir. 6000/WLS/HLI Modülü uyumlu bir çevrime bağlandığında, ünite 32 adete kadar tam akıllı kablosuz alan cihazını bağlayabilmektedir. Çevirici, standart kablolu cihazların yanı sıra kablosuz cihazların tam olarak akıllı ve kusursuz entegrasyonunu sağlar veya tamamen kablosuz sistemler oluşturmak için bağımsız olarak kullanılabilir. İyi kanıtlanmış kablosuz teknoloji ve patentli bir ortogonal anten tasarımı, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve sistem güvenilirliği sağlar. 

Protec WLS / EXP Genişletme Modülü, tüm Protec Wireless akıllı çeviricileri ve Protec Konvansiyonel Genişletici ile uyumludur. Ünite, telsiz iletişimini daha fazla genişleticiye veya doğrudan kablosuz alan cihazlarına ileterek tek bir çeviriciden mümkün olanın ötesinde telsiz iletişim aralığını arttırmak için uygun bir yöntem sağlar. Bu işlevsellik, büyük tam kablosuz sistemlerin inşa edilmesini veya çeviricilerin kablolanmasının zor veya imkansız olduğu alanlara kablosuz cihazlar eklemeyi mümkün kılmaktadır. Tüm genişleticiler, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve güvenilirliği korunarak tam olarak izlenir. 

Protec 3000 / WLS / EXP Konvansiyonel Genişletme Modülü, kablosuz algılama ve alarm tipi saha cihazlarının neredeyse her türlü sisteme entegrasyonunu sağlamak için tasarlanmıştır. Sistemin akıllı mı yoksa konvansiyonel mi olduğuna bakılmaksızın, ünite direkt olarak veya döngü modülleri aracılığıyla konvansiyonel bir bölgeye, siren devresine veya her ikisine birden bağlanabilir. Kablosuz alan cihazları, sisteme bağlanamayan cihazlar olarak bağlanır, ancak yine de Protec akıllı kablosuz cihazlar olarak aynı iyi kanıtlanmış kablosuz teknolojiyi kullanır ve alarm ve arıza için tam olarak izlenir, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve güvenilirliği korunur. 

Protec HFW SIM-01 Kablosuz Siren Arabirimi  modülü, Protec serisi modüler duvar sirenleri ve siren lambaları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Konvansiyonel siren veya siren lambası bu modülle donatıldığında, tüm Protec kablosuz çeviricileri ve genişletici modülleriyle tamamen uyumlu hale gelir. Uyumlu bir çevirmene yapılandırıldığında, kablosuz siren veya siren işaretçisi tamamen adreslenebilir ve kapsamlı bir akıllı kontrol, test ve izleme fonksiyonundan yararlanır. İyi kanıtlanmış uyarlamalı radyo sinyal işleme algoritmaları, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve güvenilirliği sağlar. 

Protec WLS / MIP Kablosuz Modülü, üçüncü taraf ekipmanlarını izlemek için uygun ve uygun maliyetli bir çözüm sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ünite, üçüncü şahıs ekipmanının yangın sistemiyle basit entegrasyonuna izin veren tam olarak izlenen bir giriş devresine sahiptir. Ünite tüm Protec Translator ve Expander modülleriyle tamamen uyumludur ve kendini kanıtlamış uyarlamalı radyo sinyal işleme algoritmaları, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve sistem güvenilirliği sağlar. 

Protec WLS / BOP Çıkış Modülü, erişim kontrol kapıları, havalandırma tesisatı ve yangın söndürme sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli üçüncü şahıs ekipmanlarının kolayca kontrol edilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ünite, dahili akü beslemesinden tamamen güç almaktadır ve her iki röle kontakları ve 24V dc çıkışı üzerindeki değişim seti. 24V çıkışı, düşük akımlı üçüncü parti ekipmanı doğrudan dahili bataryalardan çalıştırmak için güç sağlayabilir. 

Kablosuz Siren ve Flaşörlü Sirenler 

Protec WLS / SB Kablosuz Siren Baz ünitesi, görsel etkinin önemli olduğu geleneksel duvara monte edilmiş sondaj ünitelerine estetik açıdan uygun ve uygun maliyetli bir alternatiftir. Her ünite, bir dedektör gerekli değilse bir Protec kablosuz dedektörünü veya bir siren kapağını monte etmek için entegre kalıplanmış bir tabana sahiptir. Ünite standart olarak 32 tanınmış ses tonu ve 3 seviye ses ayarına sahiptir, bunların hepsi sahada kolayca konfigüre edilebilir. Standart lityum pil ile güçlendirilmiş ve kanıtlanmış iyi uyarlanmış radyo sinyal işleme algoritmalarının kullanılması, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve güvenilirlik sağlar. 

Protec Görsel Gösterge Birimli WLS / SBVID Kablosuz Siren Flaşörü, görsel etkinin önemli olduğu geleneksel duvara monte edilmiş ünitelere estetik açıdan uygun ve uygun maliyetli bir alternatiftir. Her ünite, bir dedektör gerekli değilse bir Protec kablosuz dedektörünü veya bir siren kapağını monte etmek için entegre kalıplanmış bir tabana sahiptir. Ünite standart olarak 32 tanınmış ses tonu ve 3 seviye ses ayarına sahiptir, bunların hepsi sahada kolayca konfigüre edilebilir. Sesli uyarıya ek olarak, ünite ayrıca ilave uyarı özelliği için bir LED görsel göstergeye sahiptir. İyi kanıtlanmış adaptif radyo sinyal işleme algoritmalarını kullanmak, en yüksek düzeyde yaşam güvenliği ve güvenilirlik sağlar. 

Protec HFC-WSR-03 Geleneksel Duvar Sireni, modüler alarm cihazımızın çekirdeğini oluşturur. Ünite, kablolu bir modül (HFI-SIM-01) veya kablosuz modül (HFWSIM-01) eklenmesiyle bağımsız bir geleneksel cihaz olarak veya akıllı bir ünite olarak kullanılabilir. Tüm cihazlar hava şartlarına dayanıklıdır, bu nedenle bu modüler yaklaşımla birleştirildiğinde, uygulamaların çoğunun çok az stok bileşeni ile elde edilebileceği anlamına gelir. Ünite, 3 seviye ses ayarı ve kontrol ekipmanı aracılığıyla veya yerel olarak sirende ayarlanabilen 32 tanımlı ton ile donatılmıştır. 

Protec HFC-SBR-23-03 Konvansiyonel Duvar Sireni VAD, EN54-23 modüler görsel alarm cihazımızın (VAD) aralığımızın çekirdeğini oluşturur. Ünite, ek olarak bir konvansiyonel cihaz olarak veya akıllı bir ünite olarak kullanılabilir (kablolu modül (HFISIM-01) veya kablosuz modül (HFW-SIM-01)). Tüm cihazlar hava şartlarına dayanıklıdır, bu nedenle bu modüler yaklaşımla birleştirildiğinde, uygulamaların çoğunun çok az stok bileşeni ile elde edilebileceği anlamına gelir. Ünite, 3 seviyeli ses seviyesi ayarı, yüksek çıkışlı LED işaret lambası ve kontrol ekipmanı veya yerel olarak sirende ayarlanabilen 32 tanımlı ton ile donatılmıştır. 

6500 Serisi Kontrol Sistemi 

Protec’in yeni Teknoloji 6500 serisi system, 1 loop kompakt panelden başlayarak 64 kontrol panelinin network olarak entegre edilebildiği, 6600 bridge kullanılarak 320 kontrol panelinin tek bir network olarak yapılandırılabildiği 1280 loop’a kadar genişleyebilen, toplamda 256.000 cihaza destek veren gelişmiş bir yapıdır. Panel üzerinde standart olarak 7” dokunmatik renkli LCD ekran, opsiyonel olarak Printer bulunmaktadır. Bu özellikler son kullanıcıya mahal isimleri değişikliği gibi işlemlerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Printer üzerinden istenilen bilgiler yazdırılıp kayıtlara alınabilmektedir. Her bir 6500 sistem panel 3 siren hattı, 8 kontak çıkışı, 1 adet harici 24V DC besleme özelliklerini desteklemektedir. Kontrol paneli diğer bina entegrasyon sistemleri ile modülleri vasıtası ile Bacnet, Modbus gibi protokoller ile 3.parti sistemlere entegre olabilmektedir. Ayrıca IP modülü vasıtası ile tek bir merkezden, çeşitli parselerde veya şehirlerde hatta ülkelerde kurulmuş sistemlerin izlenmesi bile kolaylıkla yapılabilmektedir.