Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

Yangın & Güvenlik & Entegrasyon

Anasayfa Yangın & Güvenlik & Entegrasyon
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Yangın & Güvenlik Entegrasyonu

Yangın ve Güvenlik Sistemleri PSIM Entegrasyon Yazılımları

PSIM nedir?

Fiziksel Güvenlik Bilgi Yönetimi (PSIM), pek çok bağlantılı olmayan güvenlik sistemini entegre ederek geniş bir kullanıcı arayüzü ile kontrol eden bir yazılım platformudur. Kullanıcı farklı güvenlik ve bilgi sistemleri tarafından kaydedilen olayları tespit etme ve bunları onaylanmış standart prosedürlerle çözme yeteneğine sahiptir. Güvenlik söz konusu olduğunda, koruma için uygulanacak bir dizi prosedür ve etkili önlemler olmalıdır. Acil bir durumda, ilgili bina veya sitenin hızlı bir şekilde tahliyesi ve uygun karşı tedbirlerin başlatılması yaşamı ve mal varlıklarını kurtarmak için çok önemlidir. Yangın alarm sistemleri ve diğer bina, güvenlik ve iletişim yönetimi cihazları ile etkileşime giren merkezi bir güvenlik yönetim platformu tarafından kapsamlı bir çözüm sağlanmaktadır. Güvenlik ve bina yönetim sistemi, şirket güvenliğini yönetilebilir, verimli ve kontrol edilebilir süreçlere geçirmenin karmaşık görevini dönüştürmektedir. 

ENTEGRASYON
Tehlike Uyarı Sistemleri

Bağlantılı sistemlerin görselleştirilmesi. Duruma kapsamlı bir bakış. Kullanıcıyı desteklemek için tanımlanmış iş akışları. Örneğin. örn. yangın alarmı yol kartları ve tahliye haritaları çıktı.

Video İzleme

Video sistemlerinin merkezi kontrolü. Video görüntüleri ile olayların doğrudan senkronizasyonu. Kanıtlarını korumak için bireysel görüntüler veya sekansların ihracatı.

Giriş Kontrolü

Erişim kontrolü için çalışma ve olay yönetimi. Kişisel verilerin, resimlerin ve video görüntülerinin olayla ilgili gösterimi. Arşivleme ve değerlendirme

Çevre Koruma

Çevre koruma, hareket dedektörleri ve video analizi entegrasyonu sayesinde çok yönlü olanaklar. Homojen görselleştirme ve kontrol diğer güvenlik sistemleriyle otomatik etkileşim.

Tahliye

Otomatik olarak başlatılan önlemler nedeniyle en yüksek kişisel güvenlik. Kaçış kapılarının açılması ve halka açık adres duyurularının yapılması.

İletişim

Farklı iletişim sistemlerinin birleştirilmesi sayesinde verimli durum yönetimi. Bir düğmeye basıldığında sorumlu kuvvetlerin ve acil durum güçlerinin uyarılması

ÖZELLİKLER

Birleşik platform:  Bir kontrol merkezinin günlük iş akışları giderek daha karmaşık hale geliyor. Bugün bir şirketin tüm teknolojik ve organizasyonel önlemleri burada koordine edilmektedir. Modüler yapısı ve aynı zamanda çok kompakt sistem yapısıyla PSIM entegrasyon yazılımları mükemmel bir çözümdür. 

Yapılandırılmış operasyon: Çevreyle ilgili koşullara ve kendi sistem girişlerine bağlı olarak, PSIM entegrasyon yazılımları etkinlik iş akışları, kullanıcıya durumu hızlı ve güvenli bir şekilde çözmek için gereken önlemleri yönlendirir. Günlük işlem önemli ölçüde basitleştirilmiştir. Ayrıca, bireysel sıra kontrolü ve olay mesajı işlemenin organizasyonu için yenilikçi olasılıklar sunarlar. 

Raporlar: Durum değişiklikleri, gelen olay iletileri veya kullanıcı girdileri gibi tüm olaylar PSIM entegrasyon yazılımına kaydedilir. Bu verilere dayanarak, raporlar ve değerlendirmeler oluşturulabilir. Bu ayrıca, doğrudan olay mesajı işlemeden bir PDF raporu hazırlama olasılığını da içerir. Toplanan verilerin grafik görüntüsü, ilgili rakamlara hızlı bir bakış sağlar. Harici kullanım için bu bilgiler standart formatlara aktarılabilir veya açık bir web arayüzü üzerinden gerçek zamanlı olarak sağlanabilir. 

Güvenlik ve Kararlılık: PSIM entegrasyon yazılımları konumu ve yedeklilik kavramı, karmaşık sistem mimarilerinin ve geri dönüş senaryolarının gerçekleştirilmesini sağlar. Sistem kullanılabilirliği, Sıcak Beklemede sürekli olarak sağlanır. Dağıtılmış veri yönetimi, düşük bant genişliği ile bağlanan yerlerde bile sorunsuz çalışmayı sağlar. Ağ bağlantıları, prensip olarak, mevcut standartlara (AES 256) göre PSIM entegrasyon yazılımları tarafından şifrelenir. 

Ölçeklenebilirlik: PSIM entegrasyon yazılımları, bağımsız bir sistemden, çeşitli konumlara ve mobil istemcilere sahip kapsamlı bir ağ çözümüne kadar ölçeklenebilir. Sistemin işlevselliği, her zaman başka modüller ve arayüzler ile esnek bir şekilde genişletilebilir. Çözümün modüler tasarımı, yüksek yatırım koruması sunar. PSIM entegrasyon yazılımları, belirli işlevler, sistemler, işlemler veya dikeyler için ayrı ayrı uyarlanmış modüller ile özel gereksinimleri bile çözer: Karmaşık bir küresel çözüm, ancak kullanımı kolaydır. 

Genişletilebilir: Farklı iş sektörleri (Dikey Çözümler) için özel çözümlere ek olarak, açık arabirimlerin yanı sıra harici şirketlerle yapılan işbirliği, sistemi genişletmenin yanı sıra, diğer uygulamaları da kapsamaktadır. Bilet sistemleri, olay yönetim sistemleri veya farklı değerlendirme araçları vb. 

UYGULAMALAR

Endüstri, Finans ve İdare, Veri Merkezleri, Ceza ve Adli Kurumlar, Taşımacılık ve Trafik, Hastaneler veya Askeri’den ayrı olarak PSIM entegrasyon yazılımları, diğer uzmanlaşmış dikey pazarlarda da kullanılmaktadır, örn. kumarhaneler, eğlence parkları, müzeler veya mekanlar için. PSIM entegrasyon yazılımları, maksimum güvenliğin vazgeçilmez olduğu her yerde uygulanır. Yeni konsepti ile PSIM, bina yönetimi ve iletişim altyapısı sistemlerini ek olarak, örneğin yinelenen bakım görevleri, takvimlere veya zaman çizelgelerine göre otomatikleştirilebilir. Kapılar, ışıklar, sıcaklık kontrolleri ve çok daha fazlası PSIM entegrasyon yazılımları ile yönetilebilir. 

Casino  Kumarhaneler – Eğlence Merkezleri: Bu işte ayrık gözetleme çok önemlidir. Kapsamlı kamera sayımları, yüksek riskler, uzun düzenleme listeleri ve sık tehditler nedeniyle, entegrasyon çok karmaşık PSIM yazılımı gerektirir. 

Eğitim: Üniversite kampüsleri güvenlik ve bina sistemleri için yönetim platformu olarak PSIM’e güveniyor. Yaygın olarak genişleyen evler, spor salonları vb. Merkezi olarak kontrol edilebilir.

Hükümet Binaları: Bir saldırı girişimi veya felaket durumunda insan yaşamını korumaya odaklanmak. PSIM, tehlikeli durumlar için otomatik iş akışları oluşturur ve verimliliği artırmaya yardımcı olur. 

Sağlık hizmeti: Güvenlik ve bina yönetimi sorunsuz bir şekilde arka planda çalışmalıdır. PSIM ile olayı ele almak çok kolaydır, böylece çalışanlar gerçek görevlerine odaklanabilirler. 

Sanayi ve Endüstriyel Tesisler: Geniş endüstriyel tesislerdeki çapraz bağlantılı yangın alarmı ve sprinkler sistemleri PSIM tarafından net bir şekilde görselleştirilmiştir. Çalışan güvenliği hemen sağlanabilir ve yanıtlanabilir. 

Hapishaneler: Özellikle yüksek gereksinimler: PSIM, bir kullanıcı veritabanıyla çapraz referans verebilir. Ayrıca, mobil cihazlar durum ve konum bilgilerini gösterir. 

Toplu taşıma: Toplu taşıma, istasyon izleme ve destek yönetimi gerektirir. Tek tek sistemleri paralel olarak kullanmak yerine, PSIM verimli sorun giderme için tek bir arabirim sunar. 

Perakende: Merkezileştirme, perakende için mükemmel bir çözümdür. Otomatik eylemleri tüm zincir mağazalarına aktararak gözetim ve ölçüm kaydı, tüm alt sistemler genel çözümle bütünleştirilmiştir. 

Eğlence MerkezleriKapsamlı kamera sayımları, yüksek riskler, uzun düzenleme listeleri ve sık tehditler nedeniyle, entegrasyon çok karmaşık PSIM yazılımı gerektirir.

Bilgi İşlem Merkezleri – Data Center Binaları: Bu işte ayrık gözetleme çok önemlidir. Kapsamlı kamera sayımları, yüksek riskler, uzun düzenleme listeleri ve sık tehditler nedeniyle, entegrasyon çok karmaşık PSIM yazılımı gerektirir.