Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

Söndürme Kontrol Sistemleri

Anasayfa Söndürme Kontrol Sistemleri
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUMU & MÜHENDİSLİĞİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Söndürme Kontrol Sistemleri

Söndürme Kontrol Panelleri genel olarak iki kademeli çapraz zon prensibine göre çalışır. Tek bir dedeksiyon zonundan alarm sinyali gelmesi durumunda bu (pre-alarm) ‘ön alarm’ olarak belirlenir ve siren devresi aktive edilir. İkinci dedeksiyon zonundan da alarm sinyali gelmesi durumunda bu ‘genel alarm’ olarak belirlenir ve flaşörlü korna devreye girer. Ardından ortamda bulunan insanları dışarı çıkmalarını sağlayacak, gecikme süresi geri sayımı başlar. Bu süre max. 1 dakikadır.  Söndürme Kontrol paneline yapılacak bağlantı elemanlarının açık devre ve kısa devre arızaları panel tarafından gözetlenir. Panelin her arıza ve alarm durumu için ayrı çıkış kontakları olması gerekmektedir. Her hattaki arıza ve sinyal, panel üzerindeki LED’ ler sayesinde izlenir. EN54, EN12094 SERTİFİKALI SİSTEMLER

EN54, EN12094 SERTİFİKALI SİSTEMLER

KENTEC SIGMA XT Söndürme Kontrol Paneli

Dünya çapında binlerce mekana yoğun olarak kurulan Sigma XT söndürücüler, tüm küçük ve orta çaplı sabit yangın söndürme tesisatları için olağanüstü bir değer ve performans sunuyor. Standart olarak üç algılama bölgesiyle, söndürücü serbest bırakma, algılama bölgesi girişlerinin herhangi bir kombinasyonundan etkinleştirilecek şekilde yapılandırılabilir. Sigma XT panelleri hem tek, hem de kolayca sökülebilen çelik bir plaka üzerine monte edilmiş tüm elektronik cihazlara sahip sağlam ve kurulumu kolay. 

 • Herhangi bir tek bölge veya herhangi bir bölge birleşimi serbest bırakılacak şekilde yapılandırılabilir 
 • Yapılandırılabilir ilk kademeli siren gecikmeleri 
 • Yapılandırılabilir tespit gecikmeleri 
 • Manuel bırakma seçeneğine sıfır sıfır gecikme süresi 
 • I.S. ile uyumlu engeller 
 • Aspirasyon ekipmanı gibi diğer sistemlerden sinyal almak için kilitlenmeyen bölge giriş seçeneği 
 • Geri sayım, serbest bırakılıncaya kadar kalan süreyi gösterir 
 • Yedi, dört telli durum göstergesini destekler 
 • EN12094-1, EN54-2 ve EN54-4’e göre onaylanmış ve onaylanmıştır 
 • UL ve FM Onaylı versiyonu da mevcuttur

KENTEC SIGMA XT + Söndürme Kontrol Paneli

Sigma XT + serisi, Sigma CP konvansiyonel yangın tespitini iki ila sekiz bölge arasında birleştirir. Son derece yapılandırılabilir söndürme kontrol modülleri ile, dört adete kadar koruma alanı bulunan söndürme sistemleri için entegre bir kontrol çözümü sağlar.   Yangın algılama bölümü, söndürücü kontrol modüllerine, ikisi arasında güvenli, çift yönlü veri aktarımı sağlayan bir seri bağlantı yoluyla bağlanır. Sigma XT + modülleri ayrı muhafazalarda uzaktan monte edilebilir ve merkezi yangın algılama ve dağıtılmış söndürme sistemleri ile kontrol sağlamak için bu seri arayüz üzerinden Sigma CP panellerine bağlanabilir. Sigma XT + modülleri ayrıca, yangın algılama ve kontrol ekipmanlarından ayrı olarak monte edilebilir ve iki izlenen aktivasyon girişi ile adreslenebilir çıkış modülleri veya diğer sistemlerden voltsuz kontaklar ile aktive edilebilir.-UL ve FM Onaylı versiyonu da mevcuttur

KENTEC SYNCRO XT + Söndürme Kontrol Paneli

Syncro XT + çok alanlı adreslenebilir kontrol paneli, söndürme sistemlerinin adreslenebilir yangın dedektörleri tarafından sağlanan daha sofistike tespit tekniklerinin tüm özelliklerini ve faydalarını kullanmasını sağlar. Ayrıca, loop bağlantılı sirenlerin, işaretlerin ve giriş / çıkış modüllerinin kontrolü gibi analog adreslenebilir sistemlerin diğer faydalarını da içerir.  Bir veya iki döngüye göre 16 taneye kadar adreslenebilir tespit ile, her dedektörün söndürücü salımına katkıda bulunmasını sağlar. Syncro XT +, basit tesadüf tespiti ile veya Loop Explorer konfigürasyon programı tarafından yapılandırılan daha karmaşık neden ve efektlerle kontrol edilebilen her bir bölge için dört adet söndürme alanı ve iki adet serbest bırakma çıkışına sahiptir.  Her söndürücü alan kapsamlı bir girdi ve çıktı setine sahiptir ve Loop Explorer konfigürasyon programı ile konfigüre edilebilir. Tüm söndürücü bölgeler yedi adet seri bağlanmış Sigma Si durum göstergesi ve kontrol ünitesine veya basit dört çekirdekli bir kablo ile bağlı yan röle kartlarına sahip olabilir. Syncro ağ kartı eklenmesiyle, Syncro XT + kontrol panelleri, tüm kurulum boyutları için ölçeklenebilir söndürme sistemleri sağlamak üzere ağa bağlanabilir

KENTEC SIGMA Sİ Söndürme Kontrol Uzak Gösterge Ünitesi

Sigma Si serisi durum göstergeleri Sigma XT ve Sigma XT + söndürücü serbest bırakma kontrol ekipmanı için ayrıntılı durum bilgisi sağlar. Tüm modeller yüksek parlaklık, Manuel Sadece LED, Otomatik ve Manuel, Bekletme, Devre Dışı, Yaklaşan ve Bırakılan koşullar sağlar. Sigma Si 10 lamba versiyonu ayrıca bölgesel yangın göstergelerine ve ortak bir arıza göstergesine sahiptir. Otomatik / Manuel modunun yerel kontrolünün veya Manuel yangın söndürücü kontrolünün gerekli olduğu sistemler için, bu kontrollerin takılı olduğu birimler mevcuttur. Tüm modellerde, Otomatik / Manuel mod ve Bekletme anahtarlarının uzaktan bağlantısı için izlenen girişler vardır ve yangın söndürücü saniyede bırakılana kadar kalan sürenin geri sayımını gösteren büyük bir LED ekran ile donatılmıştır.

ADVANCED ExGO Söndürme Kontrol Paneli

ExGo sistemi, bir ana yangın söndürme kontrol paneli ve tekrarlayıcı üniteler, bekletme ve iptal butonu ve hat cihazlarının aktif sonu dahil olmak üzere bir dizi panel ve cihaz içerir. Kurulumu çok kolaydır, hassas devrelerin tümü, gerekli elektronik bileşenlerin doğrudan ayarlanması olmadan basit, panel menü sistemi tarafından analiz edilir ve yapılandırılır. Arızaların spesifik yapısı tanıya yardımcı olmak için görüntülenir. Zaman damgalı bir günlük, tüm aktivasyon olaylarını izler ve referans, depolama, filtreleme ve yazdırma için (tüm panel ayarlarıyla birlikte) bir PC aracına yüklenebilir. Tümleşik diyagnoz panel menüsünden erişilebilir ve tüm test modları ve disablements kolayca kontrol edilir. ExGo yangın söndürme sistemleri MxPro veya Axis EN yangın sistemlerine basit bir yangın koruma arayüzü veya bir I / O döngü cihazı üzerinden herhangi bir üçüncü taraf yangın alarm sistemi ile entegre edilebilir.

ADVANCED ExGO Remote Status Indicator Uzak Gösterge Ünitesi

Ex Remote Durum Göstergeleri iki formatta mevcuttur, sadece isteğe bağlı anahtar anahtarlarıyla temel bir ekran veya otomatik / manuel mod için isteğe bağlı anahtar anahtarlı manuel yayın sürümü. Yangın söndürme sistemi, yangın alarm sistemi ile aynı şekilde bir yangını algılar, ancak yangın alarmlarına ek olarak, bir söndürücü maddenin serbest kalmasını da kontrol eder. Yangın söndürücü, CO²’den, sadece yangın söndürme amaçlı geliştirilen özel gazlara kadar birçok şekil alabilir. Ajan, yangının atmosferindeki oksijen yoğunluğunu azaltarak, yangının söndürülmesiyle, yangının söndürülmesi alanında atmosfere salınır. Ex-söndürme sistemi esas olarak işletmeler için önemli değer / stratejik önem taşıyan alanlarda kullanılır. bilgisayar süitleri, telekom anahtar-odaları böylece iş yerinizi korumak için uygun maliyetli bir çözüm sağlar.

HAES ESPRIT ESG-1001 & ESG-1002 Söndürme Kontrol Paneli

Tek söndürme bölge kontrol paneli 3 algılama devresine, 4 siren devresine ve hem metron hem de solenoid tip aktüatörlere yönelik desteğe sahiptir. Programlanabilir geri sayım sayaçları, Söndürücü Gecikme, Söndürme Süresi ve Ekstraksiyon Süresi için sağlanmıştır. Kontrol panelinde gezinmek kolay menüleri olan geniş bir grafik ekran vardır.

 • Otomatik söndürücü salınım senaryolarını kontrol etmek için tamamen yapılandırılabilir
 • Büyük grafik ekran
 • Programlanabilir geri sayım sayaçları
 • 999 saat ve tarih damgalı olaylar günlüğü
 • EN12094-1, EN54-2 ve 4’e onaylandı

HAES ESPRIT ESG-1003 Söndürme Kontrol Paneli

İki söndürme bölge kontrol paneli 6 algılama devresine, 6 siren devresine ve hem metron hem de solenoid tip aktüatörlere yönelik desteğe sahiptir. Programlanabilir geri sayım sayaçları, Söndürücü Gecikme, Söndürme Süresi ve Ekstraksiyon Süresi için sağlanmıştır. Kontrol panelinde gezinmek kolay menüleri olan geniş bir grafik ekran vardır.

 • Otomatik söndürücü salınım senaryolarını kontrol etmek için tamamen yapılandırılabilir
 • Büyük grafik ekran
 • Programlanabilir geri sayım sayaçları
 • 999 saat ve tarih damgalı olaylar günlüğü
 • EN12094-1, EN54-2 ve 4’e onaylandı

HAES ESPRIT ESG-2001 Söndürme Kontrol Uzak Gösterge Ünitesi

Esprit yangın söndürme kontrol panellerimizle kullanılmak üzere tasarlanan Uzaktan Durum Ünitelerimiz, kompakt bir LED gösterge ünitesi veya tam grafik LCD ekranlı ve manuel serbest bırakma butonlu bir uzaktan ekran paneli olarak mevcuttur.

C-TEC EP203 Söndürme Kontrol Paneli

EN 12094-1 ve EN54-2 ve 4’e göre LPCB sertifikalı, EP203 üç bölgeli otomatik yangın söndürücü paneli, kalite, dayanıklılık ve güvenilirliği temsil eder. Pahalı, tehlikeli ya da yeri doldurulamaz ekipmanların bulunduğu alanlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış olan bu ürün, kullanıcı, montajcı ve devreye alma mühendisi için net ve özlü geri bildirim sağlayan, 128 x 64 piksellik sezgisel bir sezgiye sahiptir. Yangın, yerel yangın, 1. kademe aktif, 2. kademe aktif, aspiratör fanı ve arızası için altı adet izlenen giriş (tutma ve durdurma dahil), zaman damgalı log, ayarlanabilir taşma süreleri ve voltsuz geçiş röleleri vardır. Panelin tüm elektroniği – güçlü 3A EN54-4 anahtarlama modu PSU dışında, montaj kolaylığı için sökülebilir metal köprü plakasına monte edilir. Uzak durum birimleri, durdurma ve iptal düğmeleri, hat sonlandırıcılar ve röle kartları dahil olmak üzere geniş bir yelpazede yardımcı araçlar da mevcuttur.

SIEMENS XC1001, XC1003 ve XC1005 Söndürme Kontrol Panelleri

XC1001-A Standart varyantının kompakt boyutları, tek sektörlü uygulamalar, küçük ve orta ölçekli kurulumlar için ideal olarak uyarlanmıştır. Dijital ve röle çıkışlarının yanı sıra çok çeşitli monitörlü girişler ve çıkışlar sağlar. Yangın algılama ve söndürme kontrolünü içeren bağımsız kontrol paneli. Yapılandırılabilir röle çıkışları, FDnet / C-NET I/O modülleri aracılığıyla bir FS20 / FS720 yangın algılama paneline bilgi iletmek için kullanılabilir. Algılama hatları AlgoRex ‚Cerberus PRO‚ Sinteso ve Synova konvansiyonel ve kolektif cihazlar olarak yapılandırılabilir. 4 dijital ekran kullanarak kolay ve hızlı devreye alma.

EN54, EN12094 SERTİFİKALI SİSTEMLER

POTTER PFC-4410RC Söndürme Kontrol Paneli

Potter Model PFC-4410RC, bir çok uygulama için uygun olan, esnek, çok tehlikeli bir serbest bırakma kontrol panelidir. PFC-4410RC, ön eylem ve baskın sprinkler supresyon sistemleri ve ajan bazlı yangın söndürme sistemleri ile kullanım için listelenmiştir.

Panel, kurulumların çoğunu kapsayan 24 Standart Programa sahip mikroişlemci tabanlı bir sistem kullanmaktadır. Menü Yapısını takip etmek kolay, tüm sistemi birkaç dakika içinde programlar. Standart Programlara ek olarak, panel herhangi bir kurulum için özel programlamaya izin verir.

KENTEC SIGMA A-XT Söndürme Kontrol Paneli

Sigma A-XT serbest bırakma paneli, tüm küçük ve orta çaplı sabit yangın söndürme tesisatları için olağanüstü bir değer ve performans sunar.

Standart olarak üç başlatma devresi ile, serbest bırakma, üç tür aktivasyondan herhangi birini (diğer kombinasyonlar arasında) sağlamak için herhangi bir algılama bölgesi girdisi kombinasyonundan etkinleştirilecek şekilde yapılandırılabilir. Örneğin, tavan boşluğu, oda ve zemin boşluğu uygulamalarında tespit için gerekli olacaktır. Sigma A-XT’nin konfigürasyon seçenekleri, sistemin işlevselliğinin kapsamlı bir şekilde değiştirilmesini sağlar. Panelde geniş bir LED ekran var

Eklenen kullanıcı güvenliği için serbest bırakılıncaya kadar kalan TM’yi de görüntüleyen kolay yapılandırma ve kontrolü etkinleştirmek için.

Geri sayım sayacı, sistem durumunun yerel olarak gösterilmesini sağlamak için yedi adete kadar uzak ünite üzerinde çoğaltılabilir. Tek, kolay sökülebilen, çelik bir levha üzerine monte edilen tüm elektronik cihazlarla Sigma A-XT panelleri sağlam ve kurulumu kolaydır. Sigma A-XT, Elite RS serisinin tasarımına ve rengine uyan ve kırmızı veya gri renkte olan bir kasada sağlanır.

SIMPLEX 4004R Söndürme Kontrol Paneli

Simplex 4004R, büyük panel özelliklerini küçük ve uygun maliyetli bir pakete dahil eden iki tehlikeli bir Söndürme Kontrol Paneli sistemidir. Preaction veya deluge için programlanabilir, ve diğeri için yüksek derecede esneklik ve koruma sağlar. Maddenin serbest bırakılma tehlikesinin erken tespit özelliği ile, yangın veya sızma sistemi aktif hale getirilmeden önce yangın söndürülmelidir.

Özel olarak baskın sistemler için tasarlanmış yangın alarm kontrol paneli – 4004R paneli, özellikleri aşağıdakileri içerir;

Dört başlatıcı cihaz devresi (IDC) İki bildirim cihazı devresi (NACs) İki serbest bırakma cihaz devresi (RAC) Ajan Bırakma sistemleri için manuel serbest bırakma talebini ve manuel iptal talebini kabul eden iki özel amaçlı monitör girişi (SPM) ve Preaction için su akışı ve denetleyici veya Sığınak sistemleri. Bağlanabilir fonksiyonlara sahip üç adet yardımcı röle

DURDURMA VE SÖNDÜRME BAŞLATMA BUTONLARI
ABORT BUTONU (Geciktirme Butonu)

Manuel olarak dereye girdiğinde kontrol panelinin geri sayma süresini durdurur veya geri saymayı yeniden başlatır.  Kontrol paneli Abort zonu üzerinden beslenir ve harici bir gerilim kaynağına ihtiyaç duymaz. Protek Mühendilslik olarak EN standardına uygun LPCB, VDS onaylı ve NFPA standartlarına uygun FM onaylı ve UL listeli belgeli ürünlerisağlamaktayız.

SÖNDÜRME BUTONU (Boşaltma Butonu)

Manuel olarak dereye girdiğinde sisteme gazı boşalt sinyali gönderir. Kontrol paneli bu komut ile gazı ortama boşaltma işlemine başlatır veya programlamaya göre gazı direk boşaltmak için elektrikli selenoid aktivatörü tetikler. Bazı sistemlerde Panelin ön kapağına Orijinal olarak montelidir.  Kontrol paneli Söndürme zonu üzerinden beslenir ve harici bir gerilim kaynağına ihtiyaç duymaz. Protek Mühendilslik olarak EN standardına uygun LPCB, VDS onaylı ve NFPA standartlarına uygun FM onaylı ve UL listeli belgeli ürünlerisağlamaktayız.