Entegre Bina Teknolojileri

Yangın Korunumu ve Mühendisliği

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Bize Ulaşın

  Ürünler

  Watermist (Su Sisi) Yangın Söndürme Sistemi

  Son yıllarda kullanım alanları ve referanslarında ciddi artışlar kaydedilen Water Mist Söndürme sistemleri, artık birçok uygulamada tercih sebebi olmaktadır. Temiz gazlara benzer olarak, yangın kaynağındaki ısı enerjisini absorve etme özelliiği ile yangınları söndürmektedir
   
  Silindir Sistemleri
  Gazlı Söndürme sistemlerinin çalışma prensiplerine çok benzer bir şekilde çalışır. Pilot silindirler 200 bar basınçlı Nitrojen gazı ile doludur. Yardımcı silindirlerde saf su bulunmaktadır. Sistemin devreye girmesi ile birlikte pilot silindirdeki Nitrojen gazı yardımcı silindirlere yönlenir ve indeki suyu basınçlandırarak söndürme yapılacak ortamdaki nozullara yönlendirir. Islak ve kuru uygulamalarda kullanılabilir.
   
  Pompa Sistemleri
  Islak-WET sistemlerde, dağıtım borularının içi 15-25 bar arası basınçlandırılmış su ile doludur. Herhangi bir nozulun yangın anında çalışmaya başlaması sonucunda pompalar devreye girer ve 120 bar basınçlı sürekli su sağlar. Kuru-DRY sistemlerde, dağıtım borularının içinde su yoktur. Harici bir alarm sisteminden gelen sinyal ile pompalar devreye girer.
   
  Mobil Sistemler

  Pompa sistemlerinin minyatürüdür. Özel üretim FOGGUN adı verilen nozullara 120 bar basınçlı su sağlar. Su sağlama kapasitesi üzerindeki su deposu kadardır.

  Nasıl Çalışıyor?

  Suya çok yüksek basınç kazandırılarak, boşaltma mikro-nozullarının ince delikleri sayesinde, suyun pulvarize edilmesi ve çok küçük damlacıklar halinde ortama boşaltılması ile yangına müdahale gerçekleştirilir..