Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

XAVTEL SENATÖR Dijital Network DSP Konferans Sistemi

Anasayfa XAVTEL SENATÖR Dijital Network DSP Konferans Sistemi
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUM SİSTEMLERİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

ATEIS XAVTEL SENATÖR Dijital Network DSP Konferans Sistemi ​

Xavtel, dijital ses ve konferans sisteminin geliştirilmesi ve üretimi, konferans hoparlörü, Pro AV pazarları için DSP ses işlemcisi konusunda uzmanlaşmıştır. 30 yıllık tecrübesi ve büyük bir mühendislik ekibiyle, ürünleri rekabetin bir adım önünde geliştiriyor.

Tamamen Dijital TCP/IP Ağa Bağlı DSP Konferans Sistemi

Son Teknoloji ” SENATOR Sistemi, tek bir DCP1000 DSP işlemci kullanarak 504 adede kadar mikrofonu işleyebilir. Üstün ve önde gelen DSP algoritmaları, her delege ünitesinin AGC, Volume, 8 Band PEQ ve daha fazlası için ayrı ayrı işlenmesini destekleyecektir. Mix-minus Auto Calibration ve Voice Activated Gate’in nefes kesen teknolojisi, en karmaşık ve merkezi olmayan konferans uygulamalarına bile izin verecek toplam ağ bağlantısı da dahil.

XAVTEL pazar ihtiyaçlarını dinler ve pazara tam entegrasyon kolaylığı odaklı mükemmel çözümler sunmak için distribütörler, entegratörler ve danışmanlarla yakın bir şekilde çalışır. Dünyanın dört bir yanına yayılmış 10 şubesi bulunan Xavtel, müşterilerine profesyonel düzeyde hizmet ve destek verebilir.

XAVTEL SENATÖR DCP1000 Digital Conference Processor –- Dijital Konferans Sistemi Ana İşlemcisi

DCP1000 Dijital DSP İşlemci, Senatör Sisteminin merkezi denetleyicisidir. Bir işlemcinin 2 CDM-Net-Loop kart yuvası vardır ve ikinci isteğe bağlı kart 504 delege ünitesine kadar 2 yedek döngüye sahip sistemi genişletmek için entegre edilebilir. DCP1000 ve DCA660 dağıtım amplifikatörleri arasındaki dijital bağlantıyı (MDA) kullanmak, CAT5 / 6 aracılığıyla 64 birime kadar kademelendirmeyi sağlar. DCP1000, kayıt, XLR dengeli hat Girişi / Çıkışı, RCA stereo hattı Girişi / Çıkışı, RS485, RS232 ve bir RJ45 Ethernet portu, 3. taraf kontrolü, PTZ kameraları kontrol etme gibi birden fazla arabirimi destekler.

DCP1000, Sesle Etkinleştirilmiş Kapı, AEC, PEQ, AGC, FBX ve Mix-Minus kalibrasyonu gibi DSP işlevlerini entegre eder; bunların her biri, her delege ünitesi için ayrı ayrı ayarlanabilir, saklanabilir ve işlenebilir. Ultra hızlı RAPIDO ™ AEC algoritmamızı kullanan Xavtel’in isteğe bağlı AEC Kartı ile Senator sistemi, mesafe ve web konferansı uygulamaları için VoIP ve SIP işlevlerini kullanabilir. Senator sistemi aynı anda etkinleştirilen 8 mikrofonlu bir NOM’yi destekler (AEC etkinleştirilirse 4’lük NOM olarak değişir).

ÖZELLİKLERİ:

 • Tek bir DCP1000’e 504 adede kadar delege ünitesi ve 64 DCA660 amplifikatör bağlanabilir
 • Bağlı her delege ünitesi ayrı ayrı işlenecek ve tüm parametreler DCP1000’de saklanacaktır
 • 8 Bant PEQ, AGC, Geri Besleme Engelleyici, Kazanç Paylaşımı Otomatik Karıştırıcı ve Sesle Etkinleştirilmiş Kapı gibi gelişmiş DSP işlevleri
 • Mesafe ve web konferansı için SIP ve VoIP sağlayan, ultra hızlı RAPIDO ™ AEC algoritması kullanılarak isteğe bağlı AEC Kartı
 • Auto-Mix-Eksi Kalibrasyonu, USB kayıt, 6Ch gibi özellikler. dahili simültane çeviri
 • Otomatik ağ dağıtımı ve Senator Designer yazılımı ile özel sürükle ve bırak işlevleriyle kullanım ve kurulum kolaylığı

XAVTEL SENATÖR DCA660 Digital Mix-Minus Conference Amplifier – Dijital Artı/Eksi Konferans Amplifikatörü

DCA660, 4 ohm yükte 60W x 6CH güç ile gelen bir dijital konferans amplifikatörüdür. DCP900 / DCP1000 konferans işlemcisine standart CAT5 / 6 kablo ile 64 adede kadar ünite papatya dizimi yapılabilir. Her DCA660’ın farklı kimlik numaraları, her amplifikatörün arka tarafında bulunan DIP anahtarı ile ayarlanır.

protek-xavtel-senator-dijital-networks-06.jpg

DCA660 ayrıca aşırı yük veya aşırı ısınma sorununu tespit etmek ve cihazı tüm potansiyel tehlikelere karşı korumak için gerekli tüm koruma devrelerine sahiptir. Ayrıca, aşırı yük veya aşırı ısınma sorunu ortaya çıktığında durum LED’leri yanar.

DCA660, endüstrinin ilk Mix-minus otomatik kalibrasyonu dahil olmak üzere ekstra DSP gücü ile birlikte gelir, bu benzersiz işlev, geri beslemeyi önlemek için uygun parametreleri otomatik olarak ayarlar. Ek DSP ayrıca 6 amplifikatör kanalının her biri için Kazanç Paylaşımı Otomatik Karıştırıcı, 5 bant PEQ, Geri Besleme Bastırıcı ve Gecikme içerir.

Xavtel’in DCA660’ı MDA Link bağlantısı üzerinden bağlamak için özel bir dijital ses protokolü kullanması nedeniyle, DCP900 / DCP1000 ile bağlı her DCA660 amplifikatörü arasındaki mesafe 328 ft / 100m’ye (STP CAT5 / 6) kadar olabilir. en esnek ve uzak kurulumlara izin verecektir. Ayrıca, artık AD / DA dönüşümü yok, tüm ses sinyalleri dijital alanda kalacak.

ÖZELLİKLERİ:

 • Tek bir DCP900 / DCP1000 işlemciye 64 adede kadar DCA660 amplifikatör bağlanabilir
 • DCP900 / DCP1000 işlemciye tamamen dijital ses bağlantısı
 • Kazanç Paylaşımı Otomatik Karıştırıcı, 5 bant PEQ, Geri Besleme Engelleyici ve Gecikme gibi ek DSP işlevleri
 • Özel özellik Mix-minus otomatik kalibrasyon, geri beslemeyi önlemek için uygun parametreleri otomatik olarak ayarlayacaktır
 • Her amplifikatör kanalı durumunu tanımak için LED göstergeleri
 • DCP900 / DCP1000 ve DCA660 arasında 1008 ft / 100m’ye (STP CAT5 / 6) kadar mesafe

XAVTEL SENATÖR DDB104 Digital Network Mic Junction Box – Dijital Ağ Mikrofon Bağlantı Kutusu

DDB104, DCP1000 dijital konferans işlemcisi ve CDM delege birimleri arasındaki ana ağ bağlantı kutusudur. CDM-Net-Loop kabloları kullanılarak bağlanacaktır. Kablolar, CDM cihazları ile DCP1000 arasında güç, dijital ses ve veri taşıyabilir.

Yüksek hızlı ağ nedeniyle, her delege ünitesinin tüm verilerinin DCP1000’e depolanmasına ve CDM ünitesinin devreye alındığı andaki verilerin geri çağrılmasına izin verir. Çok fazla işlem gücü tasarrufu sağlar, ancak Sisteme benzersiz DSP işlevleri için izin verir! Beklenmedik kablo bağlantılarının kesilmesini önlemek için DDB104, bir DCP1000 işlemciye 2 CDM-Net-Loop bağlantısıyla (Kapalı Zil) iletişim kurabilir. Bu, tüm Sistemi tamamen gereksiz hale getirir! Tek bir CDM-Net-Loop kartına 63 adede kadar DDB104 ünitesi bağlanabilir. Her birim 4 delege ünitesini veya VOTEPAD-DR gibi diğer cihazları işleyebilir. Hatalı bağlantıyı kesmek için ön panelde LED göstergesi bulunur. DDB104 için 2 tip arabirim vardır: CAT5 / 6 veya Fiber Optik bağlantılar.

ÖZELLİKLERİ:

 • Bir CDM-Net-Loop kartında 63 DDB104’e kadar bağlantı
 • Bir DCP1000 işlemcide 2 CDM-Net-Loop mümkündür
 • Delege ünitelerine bağlanmak için 4 XLR mikrofon konektörü
 • 2 tip CDM-Net-Loop bağlantısı: 100M’ye kadar CAT5 veya 2000M’ye kadar 658 ft’e kadar Fiber Optik (Çoklu Mod veya Tek Mod)
 • CDM-Net-Loop durumunu göstermek için LED sinyali

XAVTEL SENATÖR CDM1000 Delegate/Chairperson/Interpretation – Delege/Başkan/Yorum Konsolu

CDM1000, çok kullanımlı bir masaüstü mikrofon konsoludur. Konuşma veya işlev seçimi için iki düğme ve durum LED’leri ve Xavtel’in boynu mikrofonlarına bağlanmak için bir XLR bağlantısı ile birlikte gelir, mikrofon farklı uzunlukta (26/40/48 / 60cm) mevcuttur, 3. taraf mikrofonlar da desteklenebilir. CDM1000, harici amplifikasyonu olmayan küçük uygulamalar için yerleşik bir hoparlör içerir. Bu hoparlörün ses seviyesi ayarı, ünitenin sağ tarafındaki ses seviyesi potu ile yapılabilir. Aynı tarafta 3 mini jak konektörü vardır, biri mikrofon girişi, ikincisi hat çıkışı, üçüncüsü gelecekteki kullanım içindir (VOTEPAD-AT).

Senator Designer yazılımı, CDM1000’in standart “Delege modundan” “Tercüman moduna” programlanmasına ve değiştirilmesine olanak vererek kolay ve düşük maliyetli Tercüman istasyonu olmasını sağlar. Bu durumda, CDM1000’in dahili hoparlörü ve mikrofonu yorumlayıcı (farklı bir odada oturuyor) için kullanılabilir veya mini jak bağlantıları bir 3. taraf kulaklığa bağlanmak için kullanılabilir; bu nedenle, tercüman aynı odada oturabilir ve başka bir dile çeviri yaparken zemin kanalını dinleyebilir. Konuşma üzerine yerleştirilen iki LED ve işlev düğmeleri CDM1000’in durumunu gösterir.

ÖZELLİKLERİ:

3 seçilebilir işlevli Masaüstü Delege Birimi: delege, başkan veya yorumlayıcı

Entegre AEC (Akustik Yankı Engelleme) özelliğine sahip dahili hoparlör

Kulaklık seti ve VOTEPAD (gelecekteki seçenek) ve ses kontrolü için bağlantılar

XLR konektörü Xavtel’in boynu mikrofonlarından herhangi birine bağlanır (3. taraf mikrofonlar da desteklenir)

DDB104 Mikrofon Bağlantı Kutusuna bağlanmak için 2,5 m mikrofon kablosu dahildir

Konuşma veya işlev seçimi için iki düğme ve LED

XAVTEL SENATÖR CDM-T5 - Touchscreen Chairperson/Delegate/Voting Interpretation – Dokunmatik Ekran Başkanı/Delege/Oylama/Yorum Konsolu

CDM-T5 Senatör Sisteminin uzaktan sistemde veya web konferansında kullanıldığında ses seviyesi değişiklikleri, ayarlar, çağrı ve arama özelliklerinden tam sistem kontrolüne izin verir.

CDM-T5, herhangi bir PC / Dizüstü bilgisayara doğrudan bağlantı için isteğe bağlı DCP1000 AEC Kartı ile kurulumu kolay bir web konferans sistemi sağlayan mini bir USB konektörüne sahiptir. Bu benzersiz özellik, her standart konferansın aynı anda hem mesafe konferansı hem de web konferans sistemi olmasını sağlar. Sistemin daha fazla entegrasyonuna veya ekstra kablolamaya gerek yoktur!

CDM-T5 ayrıca önceden seçilmiş bölge çağrılarına izin veren özel bir çağrı düğmesi sunar. Çevirici bölümünde, SIP Sunucusu (WAN) üzerinden önceden programlanmış bağlantıları çağırmak ve doğrudan VoIP Telefonlarına veya VoIP PBX sistemlerine yönlendirmek veya uzaktan konferans bağlantısı yapmak için gereken herhangi bir numarayı doğrudan aramak için bir hızlı arama sayfası veya sayısal bir sayfa vardır.

CDM-T5, bir düğmeye basarak Auto-Mix-Minus kalibrasyonunu başlatabilir. Sistem kablolandıktan ve programlandıktan sonra, bağımsız bir sistem olarak çalışacak ve gerekli tüm ayarlamaları yapacaktır. CDM-T5 ayrıca, 3. taraf kulaklıkları sisteme bağlamak için mini USB’nin yanında 2 mini jak konnektörü de sunar.

ÖZELLİKLERİ:

5 “dokunmatik ekranlı Masaüstü Başkan Delege Birimi

Çoklu dil arayüzü (mümkün olan her dil)

Çevirici, ses kontrolleri ve konferans yönetimini içeren tam sistem kontrol ünitesi

Entegre AEC (Akustik Yankı Engelleme) özelliğine sahip dahili hoparlör

Kullanımı kolay web konferansı uygulamaları için USB ses bağlantısı (DCP1000’e kurulu AEC-Kart gerekir)

XLR konektörü Xavtel’in boynu mikrofonlarından herhangi birine bağlanır (3. taraf mikrofonlar da desteklenir)

DDB104 Mikrofon Bağlantı Kutusuna bağlanmak için 2,5 m mikrofon kablosu dahildir