MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

PROTEK Mühendislik ve Teknolojik Sistemler San. Tic. Ltd Şti.

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Tasarım ve Projelendirme

Tasarım ve projelendirme konusunda her türlü teknolojik altyapıya sahip olan firmamız, konusunda deneyimli kadrosu ile tüm çalışmaları firma içerisinde gerçekleştirmektedir.  Kullandığımız yazılımlar sektörde kabul görmüş, sertifikalı, ABD, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden temin edilen hesap programlarıdır.

Tasarım ve projelendirme konusunda Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve yönetmeliğin işaret ettiği uluslararası standartlar olan NFPA, FM, EN, BS, VDS, ISO, IMO çözüme odaklı olarak baz alınmaktadır.

Protek’in en önemli özelliklerinden biri, Yangın ve Güvenlik Sistemleri konularında, ilk defa, İnşai ve Elektromekanik sektörlerine ürettiği firma içi çözümleri bir arada bulundurmasıdır.

Mühendislik Çalışmaları

Mühendislik hizmetlerimiz, konusunda deneyimli olan Elektrik Mühendisleri, Elektronik Mühendisleri, Makina Mühendisleri ve Mimar ekip tarafından yürütülmektedir. Ayrıca ABD ve Avrupa’da bulunan temsilciliğini yürüttüğümüz firmaların profesyonel ekipleri tarafından sürekli geliştirici eğitimler alınmakta, çözüme odaklı, yeni standartları sürekli takip eden, birlikte çalışmalar yapılmaktadır.

Protek bünyesinde bulunan Mühendis ve Mimar ekipler, ülkemizde ilk defa Yangın ve Güvenlik sektöründe, İnşaat&Elektrik&Mekanik çözümlerin tümüne hizmet veren bir firmada bir arada çalışmaktadır. Çalışanlarımız EMO, MMO, TMMOB gibi odalarımız ile NFPA, IWMA gibi uluslararası kuruluşlara üyedir.

ABD, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde çıkan dergi, literatür, standartlar sürekli takip edilmektedir. İnnovatif ürünler her zaman ülkemizde öncü olarak uyguladığımız sistemler arasında yer almaktadır.

Malzeme Temini

Protek, 10 değişik ülkeden ve 15’den fazla “üretici” ve “tedarikçi” ile direk ithalatçı olarak çalışmaktadır. Bunun yanında özellikle elektronik güvenlik sistemleri ürünlerini dünyanın önde gelen firmalarının yurtiçi tedarikçilerinden sağlamaktadır.

Sektörel çalışmalarımız; Kara, Denizcilik, Raylı Sistemler, Madencilik, Enerji, Altyapı, Petrokimya Endüstrisi, Karayolu ve Demiryolu Tünelleri  ve Endüstriyel tesislerin ihtiyacı olan EN, UL, FM, LPCB, VDS, MARINE, EXPROOF, BSI, RAIL, SIL standartlarına uygun ve sertifikalandırılmış ürünler üzerine geliştirilmiştir.

Montaj ve Uygulama

Anahtar teslimi projelerde, konusunda uzman montaj ve koordinasyon kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Firmamız ISO 9001 Kalite Yönetimi Belgesi, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahiptir. Şantiye yönetimi ilgili belgeler ışığında profesyonel yazılımlar kullanılarak yapılmaktadır.

Protek özellikle mevcut ve yeni endüstriyel tesislerde anahtar teslimi Yangın ve Güvenlik Sistemleri çözümlerine odaklanmıştır.

Bunun yanında İş Merkezleri, Oteller, Data Center Projelerinde Retrofit uygulamalar konusunda uzmandır. Mevcut çalışan tesislerdeki özel uygulama konularında eğitimli ve tecrübelidir. 

Yangın Söndürme Sistemleri ve Yangın Perdeleri konusunda sadece anahtar teslimi uygulamalar yapmaktadır. 

Test ve Devreye Alma

Malzeme satışı yapılan ve anahtar teslimi uygulaması yapılan projelerde, konusunda uzman mühendis ve teknisyen-tekniker test ve devreye alma ekiplerimiz ile hizmet vermekteyiz. Firmamız ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim belgeleri ve öğretileri doğrultusunda işlemleri gerçekleştirmektedir.

Tüm test ve devreye alma işlemleri, yurtdışından ithal edilmiş orijinal ürünler, test cihazları, elektronik cihazlar ile yapılmaktadır. Teknik ekibimiz, temsilcisi olduğumuz tüm ürünlerin üretici firmalarının profesyonel eğitmenleri tarafından eğitim almıştır. Eğitimler periyodik olarak sürdürülmektedir. Yeni ürünler için ayrıca teknik eğitimler alınmaktadır.  

Periyodik Kontratlı Bakım

Protek tarafından temin edilen, uygulaması taahhüt firmaları veya firmamız tarafınca yapılan ve firmamız tarafından devreye alınmış sistemlerin servis ve bakım hizmetleri periyodik kontratlar çerçevesinde teknik ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Firmamız ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim belgeleri ve öğretileri doğrultusunda işlemleri gerçekleştirmektedir.

Bakımların yapılma prosedürleri, Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve yönetmeliğin işaret ettiği uluslararası standartlar olan EN, NFPA, FM, BS, VDS, IMO baz alınarak uygulanmaktadır. Yangın alarm sistemlerinden, yankın korunum sistemlerine, kamera güvenlik sistemlerinden acil anons sistemlerine kadar tüm sistemleri, standartların ön gördüğü periyotlar ve kurallar çerçevesinde yapılmaktadır.

Protek teknik ekipleri servis ve bakım hizmetlerini, sözleşmelere belirlediği süre ve koşullarda en iyi en iyi koşullarda vermeyi hedeflemektedir. Firmamızın araç sayıları, ekip sayıları bu hizmetlere yönelik olarak belirlenmiş ve düzenlenmiştir. İstanbul dışı hizmetlerde genel olarak hız açısından Uçak ile seyahat tercih edilmektedir.

Servis ve bakım formlarımız düzenli olarak doldurulmakta, bir kopyası müşteriye teslim edilmekte, diğer kopyaları kağıt olarak ve CRM sistemi Teknik Servis Modülü üzerinde dijital ortamda saklanmaktadır.

Oda Kaçak (Sızdırmazlık Testi)

Protek Oda Kaçak Sızdırmazlık Testi için orijinal RETROTEC ekipmanı ve RETROTEC yazılımlarını kullanmaktadır. Aynı zamanda firmamız aşağıdaki sertifikalara sahiptir;

  • RETROTEC Enclosure Integrity Training: Level1 – Basic hold time and peak pressure evaluation for the Installer and AHJ.
  • RETROTEC Enclosure Integrity Training: Level2 – Basic Enclosure Integrity Testing and Peak Pressure Analysis
  • RETROTEC Enclosure Integrity Training: Level3 – Advanced Enclosure Integrity Testing and Evaluation

Önem verdiğimiz bir konu da, aslında Retrotec ekipmanı ile test yapabilmek için Level 1 ve Level 2 sertifikasyonu zorunluluğudur. Firmamızda Level 3 sertifikası mevcuttur.

Danışmanlık Hizmetleri

Protek bünyesindki mühendislik kadrosu ile Yangın Güvenlik Sistemleri konusunda binaların İnşaat&Elektrik&Mekanik çözümlerinin tümünde ve özel projelerde danışmanlık hizmeti verilmektedir.