Uluslararası nitelikte, Türkiye ve bölgesinde “Yangın-Güvenlik-Entegrasyon” sistemleri alanında en yenilikçi “Teknolojik” çözümleri “ulusal” ve “uluslararası” standartlara (EN, NFPA, IMO vb.) uygun kalite belgelerine (LPCB, VdS, UL, FM vb.) sahip ürünler sunarak faaliyet göstermekteyiz.

MESSENGER PRO Aktif DSP Yönlendirilebilir Line Array Hoparlörü

Anasayfa MESSENGER PRO Aktif DSP Yönlendirilebilir Line Array Hoparlörü
ENTEGRE BİNA TEKNOLOJİLERİ
YANGIN KORUNUM SİSTEMLERİ

Genel Tanıtım ve Sistem Broşürü

Firmamız hakkında detaylı bilgi almak için broşürümüze inceleyiniz.
PDF indir

Profesyonel Seslendirme Sistemleri için özel MESSENGER PRO ve ORBIT Aktif DSP Line Array Hoparlörleri

MESSENGER PRO Aktif DSP Yan Lobsuz Yönlendirilebilir Line Array Hoparlörü

Messenger Pro, iki tam hareketli hat girişi, konuşma ve arka plan müziği ile donatılmıştır. Optimum performans için ayrı ayrı uyarlanabilir. Bu, yüksek kaliteli müzik performansının ve üstün konuşma anlaşılırlığının talep edildiği durumlarda daha iyi müzik ve konuşma performansı ile sonuçlanır.

BGM girişinde, yüksek müzik kalitesini korurken kolay ve hızlı bir ayar gerçekleştirmek için 4 filtre ön ayarı bulunur. Bu filtreler Messenger Pro’nun düşük frekans performansını artırır. Konuşma modu için, hızlı kurulum için daha zorlu durumları destekleyen 3 standart filtre olacaktır ve anlaşılabilirlik manuel olarak ince ayar yapılabilir.

Messenger birimleri arasında dijital bir bağlantıya sahip olmak veya ses ve veriyi Ethernet üzerinden iletmek için ek giriş kartları sağlanabilir. İsteğe bağlı Messenger raf denetleyicisi (MRC), yarım boyutlu 1U / 19 inç raf çerçevesi, 2 tamamen denetlenebilir ses girişi ve iki bağımlı çıkış, TCP-IP bağlantısı ve Messenger birimleriyle arabirim oluşturmak için RS485’i kolaylaştırır.

AIO (Hepsi Bir Arada) modeli

M: 12 Aktif Kanal – 5-4 / 5ft (1.7m) 94 dB – 82ft (25m)

L: 18 Aktif Kanal -7-7 / 8ft (2.4m) 94 dB – 98ft (30m)

XL: 24 Aktif Kanal – 10-1 / 5ft (3.1m) 94 dB – 131ft (40m)

İki L: 36 Aktif Kanal – 15m / 5ft (4.7m) 94 dB – 197ft (60m)

İki XL: 48 Aktif Kanal – 6,2 m (20-1 / 2 ft) 70 m (94 dB ila 230 ft)

SG2 modeli (hoparlör, PSU kutusu ve DSP kontrol kutusu ayrılmıştır)

M: 12 Aktif Kanal – 1361mm 94 dB – 82ft (25m)

L: 18 Aktif Kanal – 2033mm 94 dB – 98ft (30m)

XL: 24 Aktif Kanal – 2705mm 94 dB – 131ft (40m)

İki L: 36 Aktif Kanal – 4066mm 94 dB – 197ft (60m)

İki XL: 48 Aktif Kanal – 5410mm 94 dB – 230ft (70m)

ORBİT Çok Yönlü Yan Lob İçermeyen Yönlendirilebilir Line Array Hoparlörü

Yeni nesil yönlendirilebilir hat dizileri yelpazesi olan ORBIT, en yüksek mimari talepleri karşılamak için tamamen yeniden tasarlanan ve acil anons endüstrisi, ticari ses ve pro-ses gereksinimlerini karşılamak için donatılmış çok yönlü ve yönlendirilebilir radyasyon desenine sahiptir. .

Her ORBIT çok yönlü Line Array Hoparlörü, ORBIT’in mekanın ortasından serbestçe asılabileceği simetrik veya asimetrik, tek, çift veya üçlü lob tasarımları gerektiren belirli uygulamalar veya ortamlar için şekillendirilebilen çok sıkı kontrol edilen bir kirişe sahiptir.Analog cihazlar gibi yüksek güçlü ses DSP’lerinin kullanılabilirliği, hassas ışın kontrolüne ve hatta 360 derecelik bir dalgada 100 m yarıçapında 3 dB içinde kalan sinyal desenine yol açan 24 kanallı güçlü işlem sağlamayı mümkün kılar!

M – 3 sıra 12 hoparlör – 1003 mm 94 dB – 10 m yarıçap

L – 3 sıra 18 hoparlör – 1669 mm 94 dB – 15 m yarıçap

BASS ARRAY Aktif DSP LF-ARRAY Yöneticisi

Bass Array’a aynı patentli Messenger teknolojisini uygulayarak, bu, onu uzun mesafelerde bas frekansları taşıyan ve sinyal sapmasını 100m üzerinde 2 dB içinde tutan türünün ilk dizisi olmasını sağlar. Bass Array, zor akustik ortamlarda konuşma ve müzik performansı için mükemmel bir çözüm sunar.

TEKNOLOJİ: Bass Array, frekans gölgeleme, tam yönlülük kontrolü ve yan lob bastırma ile modellenmiştir. Bu kontrollü yönlendirilebilirlik kavramının üst ve alt frekansları, akustik merkezlerinin aralıklı üst frekansların mesafesi içinde olduğu birden fazla kaynağa sahip olarak alt frekansların toplam uzunluğunu genişletmek yoluyla tanımlanır.

Toplam uzunluğu 14 metre ve sadece 8 kabin ile lob yönlendirme ve yönlendirme kontrolü 35 Hz’den 400 Hz’e kadar elde edilebilir.

Güçlü Messenger lob çözücü yazılımını kullanarak, Bass Array’ın lobunu akustik zor ortama mükemmel uyum sağlayacak şekilde oluşturabilir ve şekillendirebilirsiniz. Çift veya üçlü bir lob ve Bass Array’ın lobunu kullanarak, hem zemin seviyesini hem de balkonu mümkün olan en yüksek yönlendirilebilirliğe ve en düşük sinyal sapmasına sahip olabilir. Değişken atışlar için değişken açılma açıları ve simetrik ve / veya asimetrik loblar yapılabilir. ½ mesafesini değiştirerek, Bass Array, piyasada bulunan herhangi bir orta-yüksek ton dizisiyle gerekli çapraz frekanslara uyacak şekilde uyarlanabilir.

Bas Dizisinde kullanılan bas dolapları herhangi bir marka ve boyutta olabilir. Lob montaj yazılımı herhangi bir boyuta ve markaya kolayca uyarlanabilir. Ayrıca, lob montajcı yazılımını 3. taraf marka özelliklerini karşılayacak şekilde uyarlayabiliriz. Bass Array işlemcisi, kendi kendine çalışan 3. taraf Bass kabinleriyle analog ve AES arabirimi sağlayan 19 inç rafa monte çerçeve olarak teslim edilir.

SMARTVOX-II-30/60 Vertical Line Array Hoparlörü

SMARTVOX-II-30/60, birden fazla frekans için sabit bir yönlendirme endeksi elde etmek için pasif faz kaydırma, pasif güç gölgeleme ve filtreleme ile birlikte doğrusal aralıklı hoparlör düzenlemesi kullanan dikey bir hat dizisi hoparlörüdür. -12 derecelik sabit Azimut açısı, SMARTVOX-II-30 / 60’ın herhangi bir yüzeye dikey olarak yerleştirilmesini sağlayarak daha fazla netlik ve daha düşük yankılama alanı sağlar. Bu nedenle, çok daha yüksek “doğrudan yankı” oranları ile daha yüksek anlaşılabilirlik rakamına (STI) yol açmıştır.

MESSENGER PRO ™ patent algoritmasına dayanan filtreleme tekniği

Geniş dağılım kapsamı

Dikey yerleşimde sabit ses seviyesi ve hassas ses yönü düzeni

Daha yüksek “doğrudan yankı” oranları ve daha yüksek anlaşılırlık (STI)

Dahili 50V / 70V / 100V trafo

MESSENGER PRO Software

MESSENGER PRO Yazılımı, lobinin şekillendirilmesini Messenger Pro lob montaj programı ile kontrol etmenizi sağlar. Akustik merkez, gerekli kurulum, montaj yüksekliği ve çevresel ihtiyaçlara göre uyum sağlamak ve dengelemek için dizi üzerinde hareket ettirilebilir.

Her sürücü ayrı olarak çalıştırılır ve işlenir, bu nedenle simetrik ve asimetrik bir düzenleme arasındaki tüm lob şekli varyasyonları, bir düğmeye basit bir şekilde basılarak yapılabilir.

Bu yararlı özellik, Messenger Pro’yu diğer hat dizisi hoparlörlerinden ayırır ve Messenger’ın lob montajcısı yazılımı ile benzersiz yazılım kontrollü yönlendirme modeli ile mevcut en esnek seçeneklerden biri haline getirir.

Simetrik lob ortada ortalanmıştır. Asimetrik lob dizinin altında veya üstünde ortalanmıştır. Akustik merkezin dizinin ortası ve altı arasındaki herhangi bir başka pozisyonu, lob şeklini tamamen simetrik bir şekilden asimetrik bir şekle soluyor.

Simetrik loblar genellikle yakın alan alanı için asimetrik bir lob ile birlikte alan kapsamı için kullanılır. Kombinasyon, hem yakın hem de saha için bireysel seviye kontrolüne izin verir. Simetrik loblar ayrıca yüksek balkon oturma alanlarına hitap etmek için idealdir.

Asimetrik loblar zeminden 2,5 ila 4 m arasındaki yükseklikleri monte etmek için kullanılır ve kulak seviyesinde diziden 5 m mesafede başlayan ve 60 m ve sonrasında keskin bir lobla biten bir lob ile sonuçlanır.

Asimetrik lob, ses sapmasını 3 dB içinde 5 ila 100 m arasında tutma yeteneğine sahiptir. Montaj yüksekliği kritik DEĞİLDİR ve bu nedenle en çok kullanılan sistem çözümüdür. Dikey açılma açısı 5 ila 45 derecelik adımlarla ayarlanabilir.

LCS70T LOW CEILING HORN Hoparlör

LCS70T, güçlendirilmiş fiber / epoksiden yapılmıştır ve muhteşem bir 117 dB üretebilen güçlü ve güçlü bir 2 “sıkıştırma sürücüsü ile donatılmıştır. Şekil ve yapı, trafik tünelleri ve otoparklar gibi son derece zorlu ortamlarda kullanılabilir. ses tahliyesi sırasında ele alınması gereken ve LCS70T’nin mükemmel şekilde uyduğu tipik örnekler.

Boyutları nedeniyle, atışı 40 ila 70 m arasında olabilir, tüneller için geleneksel dağıtılmış ses sistemlerine kıyasla amplifikatörleri ve gecikme hatlarını azaltır. Bu, toplam maliyetleri düşürecek ve daha az sayıda boynuz nedeniyle, Q faktörünü artıracak ve böylece genel tahliye sisteminin anlaşılabilirliği olacaktır.

LCS70T, akustiğin sınırlı olduğu ve dolayısıyla ses sistemindeki taleplerin yüksek olduğu durumlarda yüksek kaliteli konuşma mesajlarına izin veren 8 kHz’e kadar uzanan genişletilmiş bir frekans aralığına sahiptir. Oldukça yönlü boynuzlar arasında daha büyük, tekrarlanan mesafe, azaltılmış ses noktaları, ayrıca azaltılmış amplifikatör ve gecikme hattı sayısı, dolayısıyla daha iyi bir genel performans sağlar.

LCS70T, montaj yüzeyini dalga kılavuzu olarak kullanan tipik bir simetrik üstel korna (korna uzunluğunun korna alanı ile ilişkili olduğu). Bu şekilde “yarım hücreli” bir yapı, yükseklik kısıtlamaları olan ortamlarda kullanıldığında önemli olan ağız yüksekliğini azaltmak için kullanılabilir. Belirli bir boyut için uygun bant geçiş bölgesine girdikten sonra, LCS70T üstel boynuz sürücüsüne oldukça tutarlı bir akustik yük sunar. Bu, hem çıkış seviyesine hem de frekans cevabının düzgünlüğüne yardımcı olarak bu boynuz tasarımını basit ve etkili hale getirir.

LCS70T, dalga kılavuzu ve ayna görevi gören geniş ve düz bir yüzeye sabitlenebilir. Sadece 30 derecelik küçük yatay açılma açısı, sesin yanal bozulmadan etkilenmeyeceğini ve böylece boynuzların arasındaki mesafeyi artıracağını garanti eder.